Rok 2013

Camp JUDO Elbląg " Szlifujemy talenty - poszukujemy MISTRZA" 2014

 

 

Rok ledwo się zaczął a nasi zawodnicy nie odpuszczają i od początku zaczęli ostro trenować na akcji szkoleniowej, która w dniach 2-6 stycznia 2014 roku miała miejsce w Elblągu. Ponad 240 zawodników i zawodniczek z czterech krajów zawitało na tatami do Elbląga. Nie zabrakło także naszych judoków: Sławomira Śmietana i Sebastiana Rogoża, którzy przez trzy dni szkolili swoje umiejętności pod okiem: Anety Szczepańskiej ( Wicemistrzyni Olimpijskiej ) , Jerzego Jattowta ( Brązowego Medalisty Mistrzostw Europy ) oraz trenerów kadry narodowej juniorów młodszych pani Joanny Majdan oraz Janusza Piechna. Judocy oprócz treningów technicznych i walk uzupełniali swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania sportowców podczas wykładu przeprowadzonego przez dietetyków specjalizujących się w żywieniu sportowców. W trakcie godzinnego wykładu omówione były zasady zdrowego odżywiania, zalecane i niewskazane produkty dla sportowców oraz temat " zdrowe judo " w którym omówione były zagadnienia: jak bezpiecznie  " zbijać wagę, jak odżywiać się w cyklu treningowym i jak zwiększyć swoją wydolność". Przekazane zostały praktyczne porady dotyczące prawidłowego żywienia w sporcie: jak dokonać słusznych wyborów żywieniowych, jak nie doprowadzić organizmu do odwodnienia oraz w jaki sposób naturalnie opóźnić efekt zmęczenia podczas treningu. Były to trzy dni intensywnych treningów, na szczęście obyło się bez urazów. Był to dobry początek nowego sezonu, w którym nasi zawodnicy będą mieli przed sobą jeszcze wiele ciężkiej pracy. Będąc w Elblągu zawodnicy przywieźli kalendarz z autentycznymi autografami gwiazd polskiego judo, który oddadzą na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji. Pozdrawia UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

 

 

 

8 grudnia 2013 roku w Lublinie kolejny medal do swojej kolekcji dołączył nasz zawodnik Sebastian Rogoża. Startujący z 7-io kilową niedowagą reprezentant Judo Team Modliborzyce zajął III miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Powodem startu w wyższej wadzę był fakt, że była to najliczniejsza kategoria tych zawodów, gdzie wzięło udział aż 12 zawodników, w tym 4 reprezentantów Ukrainy. Nasz zawodnik stoczył 3 walki. Każdą z nich z gośćmi za wschodniej granicy. Pierwsza walka Sebastiana rozstrzygnęła się dopiero w dogrywce, gdyż po upłynięciu regulaminowego czasu walki żaden z zawodników nie miał punktów na swoim koncie. Sebastian w tej walce dążył do celu wykonując swoją ulubioną technikę osoto-gari, jednak musiał się trochę napracować ponieważ przewaga fizyczna odniosła w tej walce ogromne znaczenie. Naszemu zawodnikowi udało się dopiąć swego i rzucił rywala na piękny Ippon. Kolejną walkę Sebastian przegrał, gdyż dał się zaskoczyć i po dobrym początku wpadł w trzymanie. Próbował z niego uciec, jednak nie podołał temu wyzwaniu. Trzecia walka przyniosła również wiele emocji, gdyż na początku Sebastian złapał swojego rywala w sankaku-jime tzw. trójkąt nogami i gdyby nie reakcja sędziego, która wstrzymała walkę reprezentant Modliborzyc zakończył by tą walkę przez poddanie. Niestety w końcówce walki zawodnik z Ukrainy pomylił sobie zasady judo i założył naszemu zawodnikowi dźwignie na kolano, która w judo jest zabroniona, na szczęście Sebastian szybko się zorientował i wyrwał nogę z rąk rywala, jednak nie obyło się bez lekkiego naderwania więzadeł bocznych krzyżowych. Zawodnik z Ukrainy został za to zdyskwalifikowany i w taki o to sposób Sebastian ukończył zawody na III miejscu. Gratulacje dla niego oraz życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce.

Sebastian Rogoża -Instruktorem JUDO

 

 

Nasz zawodnik Sebastian Rogoża ukończył pozytywnie kurs trenerski instruktora Judo.Reprezentant Judo Team Modliborzyce może już w pełni prawnie pomagać oraz prowadzić treningi Judo z dziećmi oraz młodzieżą. Sebastian trenuje Judo już 9 lat, aktualnie jest posiadaczem 1 KYU ( pas brązowy ). Na swoim koncie ma wiele osiągnięć na szczeblu wojewódzkim, krajowym oraz międzynarodowym. Do najważniejszych z nich należą:

 

 

 

                                  - V miejsce: Mistrzostwa Polski Juniorów w JUDO

 

 

- IX miejsce: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

- II miejsce: Międzynarodowy Turniej Judo

 

- kilkukrotny złoty medalista: Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

 

 

Jest nam niezmiernie miło, że mamy wśród swoich instruktora, to bardzo dobra perspektywa na przyszłość. Sebastian nie tylko jest naszym zawodnikiem ale także czynnym działaczem klubu. Wraz z jego bliską koleżanką Katarzyną Śmietana pracują nie tylko nad osiągnięciami ale także nad promocją judo w Modliborzycach. Bardzo jesteśmy z nich dumni i wdzięczni, że mimo braku czasu potrafią pozytywnie działać dla dobra tego klubu. Serdeczne gratulację dla naszego zawodnika Sebastiana, życzymy mu dalszych sukcesów na macie jako zawodnik oraz trener. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce

TRENING NA BASENIE

 

 

W piątek 6 grudnia zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce wybrali się do Janowa Lubelskiego na krytą pływalnie "Otylia". Wyjazd dla zawodników był oderwaniem się od treningu na macie i małą regeneracją organizmu. Dzieci bawiły się świetnie skacząc, nurkując, chlapiąc się wodą. Po basenie wybraliśmy się na pizzę, aby dostarczyć organizmowi trochę energii. Dzieci wróciły do domu zadowolone, jednak nie obyło by się to gdyby nie wsparcie rodziców i starszych zawodników. Sport to zdrowie, dlatego nie bójmy się go uprawiać i motywujmy się do jak najwiekszego ruchu. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce.

MIŁA WIZYTA, NIEOCZEKIWANEGO GOŚCIA

 

 

5 grudnia nieoczekiwanie, podczas czwartkowego treningu odwiedził naszych judoków Św.Mikołaj, który przyniósł im piękne prezenty. Na które reprezentanci Judo Team Modliborzyce na pewno zasłużyli. Nasi zawodnicy oraz trener w zamian za prezenty zrobili mały pokaz rzutów oraz gimnastyki. Po minie Mikołaja widzieliśmy, że był pod wielkim wrażeniem umiejętności naszych zawodników. Pozdrawiamy

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

 


W dniach 26-27 października w Lublinie odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo. W sobotę wystartowali najstarsi zawodnicy rocznik 1999-1997 (pierwsza grupa) oraz rocznik 1995 i starsi (grupa druga). W pierwszej grupie Modliborzyce reprezentowała Katarzyna Śmietana, która startując z dużą niedowagą walczyła w najliczniejszej kategorii zawodów: 57kg. Kasia stoczyła bardzo dobre cztery walki jednak w dwóch musiała uznać wyższość swoich rywalek. Zawodniczka Judo Team Modliborzyce o medal brązowy nieznacznie przegrała z reprezentantką Ukrainy. Ostatecznie Katarzyna zajęła bardzo dobre V miejsce. W grupie II w kategorii do 60kg reprezentował nas Sebastian Rogoża, który w dość szybki sposób uporał się ze swoimi rywalami i zajął I miejsce. W niedziele przyszła kolej na kolejne grupy wiekowe. Roczniki 2000-2001 oraz grupa młodsza. UKS Judo Team Modliborzyce w tej miała tylko jednego reprezentanta Sławomira Śmietana. Startujący w kategorii do 42kg Sławek stoczył 4 walki w czym wygrał przez piękny Ippon tylko jedną walkę, w kolejnych walkach było widać przewagę fizyczną jego przeciwników i nasz zawodnik musiał uznać wyższość swoich przeciwników ostatecznie plasując się na IV miejscu. Atrakcją na zawodach była złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów z tego roku Arleta Podolak oraz Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach. Turniej w Lublinie był licznie obsadzony nie tylko przez kluby z Polski ale także zawodników za naszej wschodniej granicy: Ukrainę i Litwę. Gratulację dla naszych zawodników oraz życzymy im dalszych sukcesów. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce :)

Warsaw Judo Open - Europejski Turniej Judo

 

 

27-29 września 2013 roku w Warszawie odbyła się XV już edycja prestiżowego turniej : " Warsaw Judo Open " , w którym wzięła udział trójka naszych zawodników: Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża. Pierwszy na tatami pojawił się Sebastian, który w pierwszej walce miał tzw. "wolny los". W drugiej spotkał się on z reprezentantem Holandii Luka Nooijna. Sebastian w  dość szybki i nieprzyjemny sposób uległ doświadczonemu Holendrowi. Po Sebastianie swoje walki miała jedyna nasza reprezentantka na zawodach rangi międzynarodowej Katarzyna Śmietana, która  w pięknym stylu ( przez Ippon) wygrała swoją pierwszą walkę z zawodniczką z Warszawy Weroniką Banaszek. W kolejnym pojedynku Kasia trafiła na bardziej doświadczoną i wymagającą judoczkę z Polonii Rybnik Zuzanną Komarek. Po wyrównanym pojedynku nasza zawodniczka dała się zaskoczyć i upadła na yuko po czym jej przeciwniczka złapała ją w trzymanie. I tak zakończył się występ Katarzyny na tegorocznym Warsaw Judo Open. Po zakończonych występach starszych zawodników przyszła kolej na młodszą grupę wiekową, w której mieliśmy tylko jednego reprezentanta Sławomira Śmietana.  Sławek w swoim debiucie na zawodach międzynarodowych w pierwszej walce trafił na mocnego Słoweńca Bruno Banskya , z którym bardzo dobrze sobie radził jednak w końcówce walki doświadczenie młodego judoki z zagranicy miało ogromne znaczenie i Sławek musiał pogodzić się z porażką. Podczas tegorocznego Warsaw Judo Open wystartowało 1111 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywały się na 9-ciu matach w przepięknej i widowiskowej hali Torwar. Nowatorskie rozwiązania i odwaga organizatorów wyprzedzają nawet zmiany regulaminowe PZ Judo. Waga dzień wcześniej i jeden sędzia na tatami zgodnie z International Judo Federation. Warsaw Judo Open - Europejski Turniej Judo to najmocniejsze zawody w jakich nasi zawodnicy brali udział w tym roku. Mamy nadzieje, że mimo porażki zawody po czasie okażą się wygrane.  

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW.

 

 

W dniu 15 września 2013 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach tych startowali najlepsi zawodnicy z klubów regionu II w skład, którego wchodzą województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie oraz lubelskie. Modliborzyce reprezentowało tylko  dwóch zawodników: Sławomir Śmietana oraz Tomasz Myszak. Startujący w kategorii wagowej do 38 kg. Sławomir po zaciętych pojedynkach zajął bardzo dobre III miejsce. Niewątpliwie jest to największy sukces naszego młodego zawodnika, gdyż Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to zawody rangi mistrzowskiej i porównywane są do Mistrzostw Polski. Niestety drugi z naszych reprezentantów Tomasz Myszak nie zdoła przebić się przez fazę eliminacyjną ze względu na dużą konkurencja i po dwóch walkach odpadł z zawodu. Wielkie brawa i gratulację dla obu zawodników!

Zgrupowanie w Żywcu.

 

Od 20 sierpnia 2013 roku nasz judoka Sebastian Rogoża przebywał na 10 dniowym obozie w Żywcu. Ogółem na zgrupowaniu ćwiczyło ponad 500 osób z całego Śląska, jak i innych klubów z poza województwa. Na treningi przyjechało również kilku zawodników z Czech, Ukrainy oraz Gruzji. Dla Sebastiana była to możliwość rywalizacji z innymi i bardziej doświadczonymi judokami.  Treningi odbywały się w trzech grupach o odpowiednim stopniu zaawansowania pod okiem 15 trenerów. W ramach zgrupowania odbyło się spotkanie z czterokrotnym Mistrzem Olimpijskim, trzykrotnym Mistrzem Świata oraz dwukrotnym Mistrzem Europy Robertem Korzeniowskim.

 

Dla naszego zawodnika był to kolejny krok przygotowań do drugiej części sezonu. Jednak nie obyło by się to gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Gminy w Modliborzycach za co serdecznie dziękujemy.

Czworo zawodników Judo Team Modliborzyce na obozie sportowym w Szczawnicy.

 

Od 3 do 17 sierpnia 2013 roku nasi zawodnicy: Gabriela, Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża przebywali w Szczawnicy na obozie sportowym wraz z ekipami z Rzeszowa, Stalowej Woli, Krosna i Jasła. Każdy z naszych reprezentantów przebywał w innej z czterech grupie a podział był następujący: SLOW I , SLOW II ( Gabrysia ) ,  YOUNG SPEED ( Kasia i Sławek ) , SUPER SPEED ( Sebastian ).
Każdego dnia o godzinie 7.30 były krótkie 30 minutowe przebieżki po malowniczych terenach Szczawnicy. Następnie ok. godziny 10.00 zawodnicy wychodzili w teren. Treningi zależnie od grup wyglądały inaczej ze względu na rozbieżność wiekową uczestników. Zazwyczaj dwie najmłodsze grupy czyli SLOW I i SLOW II miały za zadanie w swoim tempie wejść na szczyt wybranej góry. YOUNG SPEEDY mieli podobne zadanie tyle, że mieli marszo-bieg po górach i cztery serie opierające się na: 200 pompkach, brzuszkach oraz grzbietkach. Natomiast najstarsza grupa SUPER SPEED miała tzw. " Jazdę bez trzymanki" . Zaczynali zazwyczaj na macie robiąc serię brzuszków, pompek, grzbietków oraz jumpingów po czy biegli w trasę. Warto podkreślić, że mieli oni zabójcze tępo biegu ponieważ na najwyższy szczyt  w Pieninach Środkowych "Trzy Korony" ze Szczawnicy przez górę Sokolicę wbiegli w 1 godzinę i 7 minut. Każdego dnia treningi w terenie wyglądały podobnie jedynie zmieniały się Szczyty, którym zawodnicy musieli stawić czoła. Po południu treningi odbywały się na macie, gdzie judocy byli podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą. Treningi młodszej grupy były oparte na ogólno-rozwoju oraz przez zabawę do Judo. Starsi szlifowali technikę oraz mogli się sprawdzić w walkach sparingowych. Między czasie nie zabrakło także czasu na rozrywkę w parku linowym w Krościenku oraz na regenerację organizmu w termach w Białce Tatrzańskiej.

 

Zawodnicy chodź bardzo zmęczeni wrócili zadowolenia z obozu. Mamy nadzieję, że trud i litry potu wylanych podczas tego zgrupowania zaprocentują w zawodach

KATARZYNA I SEBASTIAN WŚRÓD NAJLEPSZYCH LUBELSKICH SPORTOWCÓW.


Dnia 27 lipca 2013 roku nasi zawodnicy wzięli udział w Teście Sprawnościowym Kadry Wojewódzkiej. Uczestnicy testu mieli za zadanie:

 

- bieg na 50 m.

- skok w dal z miejsca

- bieg na 800 m. ( kobiety ) 1000 m. ( mężczyźni )

- siła dłoni

- kobiety: zwis na ugiętych rękach

 mężczyźni: uginanie rąk w zwisie

- bieg 4x10 m.

- siady z leżenia

- skłon tułowia

 

 

Już podczas początkowych ćwiczeń widać było, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze wysportowani. Sędziowie oraz komisja była pod wrażeniem tego co robili nasi judocy na bieżni. Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy wyniki testu i byliśmy już pewni, że nasi zawodnicy są wśród najlepszych sportowców w województwie Lubelskim.

Międzynarodowe zgrupowanie JUDO we Wrocławiu.

Nasi zawodnicy Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża w dniach 22-25 Lipca 2013 roku przebywali na międzynarodowym campie w Wrocławiu. Gdzie przez 4 dni ciężko trenowali z Juniorami z całej

 

Europy. Camp we Wrocławiu jak co roku przyciąga wielu utalentowanych judoków, którzy są gotowi do walki. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas najstarsza grupa wiekowa trenująca judo: seniorzy. Na macie zawodnicy mieli okazję po sparowania z naszym olimpijczykiem z Londynu Pawłem Zagrodnikiem. Dzień na zgrupowaniu wyglądał następująco: 2 treningi dziennie, na których zawodnicy mieli do przewalczenia 10 walk po 4 minuty. W czwartek po randorii nasi reprezentanci mieli czas dla siebie, gdyż busa do Modliborzyc mieli dopiero późnym wieczorem. Sławek, Kasi i Sebastian nie zmarnowali tego czasu i wybrali się zwiedzanie tego pięknego miasta jakim jest Wrocław. Zawodnicy mieli okazję zaczerpnąć namiastkę Japońskiej kultury w przepięknym Ogrodzie Japońskim oraz zasmakować Japońskiej kuchni w pobliskiej restauracji. Wyjazd do Wrocławia był bardzo udany i obył się bez żadnej poważnej kontuzji. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy, możliwość sparowania z najlepszymi przyniosą w przyszłość oczekiwane sukcesy.

OBÓZ SPORTOWY W ZAKLIKOWIE.

Od 4 do 7 Lipca 2013 roku 5-cio osobowa grupa w składzie: Adam i Karol Kucharscy, Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża przebywali na kilku dniowym zgrupowaniu sportów walki w Zaklikowie. W obozie wzięli udział zawodnicy z Jui-Jitsu, Judo oraz Boksu. Nasi reprezentanci mieli nie tylko możliwość szlifowania swoich umiejętności JUDO ale także byli bardzo mile widziani na prowadzonych przez pana Marcina Machula treningach boksu.

Zgrupowanie w Zaklikowie było także świetną szkołą survivalu, gdyż zawodnicy spali w namiotach, kąpali się w rzece a posiłki musieli przygotowywać sobie sami. Na tatami trenowało blisko 30 zawodników z różnych dyscyplin sportowych co dało niezapomniane wrażenia oraz namiastkę innych dyscyplin sportów walki. Mimo, iż obóz był krótki i niezbyt daleko od Modliborzyc zawodnicy po powrocie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z pobytu na tym zgrupowaniu.

 

Jak widać zawodnicy nie próżnują i nie robią sobie wakacji od treningów a nawet można powiedzieć, że wręcz przeciwnie trenują jeszcze ostrzej od samego początku wolnego czasu od szkoły.

ELIMINACJE REGIONU II DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

 

16 Czerwca 2013 roku nasza zawodniczka Katarzyna Śmietana wzięła udział w Eliminacjach Regionu II do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych. Brakło naprawdę niewiele, abyśmy zobaczyli naszą zawodniczkę podczas finału tej prestiżowej imprezy. Do OOM kwalifikuje się najlepsza czwórka z regionu. Nasz region obejmuję województwa: Lubelski, Łódzkie, Mazowieckie oraz Podlaskie. Obsada zawodów była bardzo mocna. Mimo tak licznej ilości zawodniczek naszej judoczce udało się zająć bardzo dobre V miejsce. Niestety mały niedosyt jednak pozostaje bo z pewnością chcielibyśmy widzieć Kasię podczas wielkiego finału w Łodzi. Jednak: " co się odwlecze, to nie uciecze" . Warto także podkreślić , że nasza zawodniczka jest najmłodszym rocznikiem juniorki młodszej więc to V miejsce Kasi dobrze rokuje na przyszłość, gdyż podczas tego turnieju reprezentantka Modliborzyc musiała stawiać czoła judoczkom o przeszło 2 lata starszym od siebie. Jeszcze raz wielkie GRATULACJE dla Katarzyny.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ JUDO W LUBLINIE.

 

9 czerwca 2013 roku  judocy Judo Team Modliborzyce w zieli udział w Wojewódzkim turnieju Judo w Lublinie. Nasi zawodnicy i zawodniczka wypadli na tych zawodach bardzo dobrze. Do Modliborzyc przywieźli, aż 6 medali i jedno V miejsce. Turniej w Lublinie był bardzo mocno obsadzony, gdyż były na nim ekipy z Ukrainy oraz bardzo dobrych Polskich klubów. Pierwszym medalistą na tych zawodach okazał się Sławomir Śmietana, który stoczył kilka bardzo zaciętych walk z czego wszystkie wygrał dopiero w finale zmierzył się z bardzo dobry mi doświadczonym zawodnikiem z Radzynia Podlaskiego i niestety uległ mu w końcowych minutach pojedynku i zajął bardzo dobre II miejsce. Kolejnym zawodnikiem, który zdobył medal był nasz najmłodszy zawodnik Mateusz Góra. Stoczył on 4 bardzo dobre walki niestety w finale uległ reprezentantowi gospodarzy. Ostatecznie zajmując II miejsce. Bardzo dobrze spisał się jego rówieśnik Rafał Dziadosz, który w swoim debiucie wywalczył brązowy medal.  Potem przyszedł czas na zmagania naszych większych zawodników i  tam  Maciej Czuba udowodnił, że mimo iż pochodzimy z tak małej miejscowość nie warto nas lekceważyć. Maciej w swoich walkach prezentował się dobrze, dużo atakował i walczył do samego końca nie poddając się. To kolejny zawodnik, który zdobył brązowy medal dla Modliborzyc. Bardzo dobrze pokazał się nasz debiutant Bartłomiej Dziewa, który mimo licznej obsady w swej kategorii wywalczył V miejsce. Francuzi mają swojego Teddiego Rinera a my mamy Kamila Górę, który w wadzę ciężkiej, po raz kolejny pokazał, że mimo krótkiego stażu na macie radzi sobie bardzo dobrze i może rywalizować z utytułowanymi zawodnikami w naszym województwie. Kamil po bardzo zaciętych walkach uplasował się na III miejscu.  Po chłopcach przyszedł czas na naszą jedyną reprezentantkę Gabriele Śmietana, która bardzo ładnie przeszła przez walki eliminacyjne i doszła do finału. Gabrysia w swojej pierwszej walce spotkała się z reprezentantem Lublina i dość szybko wygrała z nim przez Ippon. Kolejnym rywalem Gabrysi był zawodnik z Ukrainy. W tej walce widać było dominację siły chłopaka nad dziewczynka jednak nasza zawodniczka w bardzo sprytnie postanowiła załatwić sprawę wygrywają tą walkę szybkością i sprytem. W finale Gabriela spotkała się z bardzo mocną i doświadczoną zawodniczką. Walka przebiegała dobrze. Mimo iż przeciwniczka Gabrysi była od niej starsza i nieco cięższa nasza zawodniczka bardzo mądrze podeszła do tej walki. Jednak po nieudanym ataku Gabrysi jej rywalką przeszła do kontrataku i złapała naszą zawodniczkę w trzymanie. "Gabi" mimo prób uwolnienia się z pod rąk rywalki, nie dała rady. Ostatecznie zajęła bardzo dobre i zasłużone II miejsce. Wyjazd judoków do Lublina był bardzo udany. Wyniki jakie nasi młodzi adepci uzyskali bardzo cieszy. Jak widać mimo, że pochodzimy z tak małej miejscowość dajemy sobie radę nie tylko na szczeblu gminny czy powiatowym ale także na wojewódzkim. Gratulacje dla zawodników i zawodniczki oraz życzy im jeszcze większych sukcesów w karierze sportowej.

OTWARTY PUCHAR POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W JUDO.

 

 

Dnia 2 czerwca 2013 roku w Opolu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Na turnieju Modliborzyce reprezentował tylko jeden zawodnik Sebastian Rogoża. Startujący w kategorii wagowej do 60 kg. Sebastian zajął punktowane VII miejsce. Nasz zawodnik w walce o medal uległ dobrze dysponowanemu tego dnia Maciejowi Grzybowi. Dopiero ostatnia minuta walki zadecydowała o porażce naszego zawodnika. Przeciwnik Sebastiana to nie byle jaki zawodnik, gdyż ma już na swoim koncie medale z Pucharów Europy oraz weźmie udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy. W walce o V miejsce nasz zawodnik poraz kolejny spotkał się z reprezentantem AZS Gliwice Jędrzejem Lewickim. Walka była dość wyrównana. Po nieudanym ataku Sebastiana jego przeciwnik przeszedł do szybkiego kontrataku i w taki oto sposób złapał naszego zawodnika w trzymanie.  Sebastian próbował się jeszcze bronić i wychodzić z trzymania jednak bez skutecznie. VII miejsce naszego zawodnika to bardzo dobry rezultat. A Sebastian poraz kolejny udowodnił, że jest w czołówce krajowej. Gratulacje dla zawodnika oraz życzymy dalszych sukcesów. Zawody w Opolu był ostatnimi zawodami w tym półroczu, kolejny start  Sebastiana przewidziany jest na wrzesień. Teraz przed naszym zawodnikiem 3 miesiące ciężkiej pracy na treningach, obozach i zgrupowaniach.

IX miejsce Sebastian na Otwartym Pucharze Polski w Łodzi.       

 

 

  26 maja 2013 roku w Łodzi startujący w kategorii wagowej do 60kg. Sebastian Rogoża zajął IX miejsce. Nasz zawodnik stoczył dobre walki jednak konkurencja była zbyt duża i niestety tym razem Sebastian wrócił do domu bez punktów. Na czterech matach zmagali się judocy z 59 klubów z Polski, a do tego kluby z Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Łącznie 106 judoczek i 182 judoków. Gratulacje dla naszego zawodnika. Warto podkreślić, że Sebastian jako jedyny junior, reprezentuje nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

MIĘDZYNARODOWY CAMP JUDO.

W dniach 20-23 maja nasi zawodnicy Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża wzięli udział w międzynarodowym campie w Bielsku-Białej. Kasia i Sebastian trenowali dwa razy dziennie z najlepszymi zawodnikami z naszego kraju a także z Europy oraz Azji. Zgrupowanie w Bielsku co rok przyciąga coraz to nowych zawodników z różnych części świata. W campie uczestniczyło blisko 1000 judoków z 30 krajów. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas Japończycy, którzy prezentowali bardzo dobrą japońską szkołę judo. Trening poranny dla kobiet prowadziły, trenerka kadry narodowej juniorek młodszych pani Joanna Majdan oraz v-mistrzyni olimpijska pani Aneta Szczepańska. Plan treningowy był jeden, 15 minut rozgrzewki a potem 3 walki w ne-waza (w parterze) i 7 ta-chi-waza ( w stójce) każda z walk po 4 minuty. A na koniec obowiązkowe rozciąganie. Plan treningowy mężczyzn natomiast był taki: 15 minut rozgrzewki, 2x4 minuty w ne-waza i 8x4 minuty tachi-waza + 30 sekund Golden Score ( złoty punkt ). Wieczorem odbywał się kolejny treningi , który miały taką sam formę co poranny. Nasi zawodnicy wrócili, że zgrupowania zadowoleni i co najważniejsze bez żadnej poważnej kontuzji. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy zaowocują w przyszłości i pomogą przygotować się naszym zawodnikom do najważniejszych turniejów w naszym kraju a także zagranicą.  

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.

Tuż za podium uplasował się nasz zawodnik Sebastian Rogoża na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów, które miały miejsce w Pile dnia 13-14 kwietnia 2013 roku. Startujący w kategorii wagowej do 55 kg. Sebastian w pierwszej walce uległ zwycięzcy tej kategorii Dawidowi Pękala. W kolejnej walce reprezentant Judo Team Modliborzyce spotkał się z zawodnikiem gospodarzy zawodów Markiem Wawrzkiewiczem, który musiał wycofać się z dalszych rozgrywek z powodu odniesionej kontuzji. W walce o brązowy medal Sebastian walczył z vice mistrzem ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Patrykiem Ziembikiewiczem i był to jeden z bardzo zaciętych pojedynków, gdyż żaden z zawodników nie chciał oddać medalu za darmo. Niestety doświadczenie zawodnika z Poznania wzięło górę i Sebastian musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Ostatecznie plasując się na V miejscu. Występ i wynik naszego zawodnika jest dotąd jego największym sukcesem, gdyż Mistrzostwa Polski U21 to najważniejsza impreza mistrzowska dla grupy wiekowej do 20 lat rozgrywana się na naszym krajowym podwórku. Gratulacje dla zawodnika oraz życzymy dalszych sukcesów.  

Nowy Trener UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE

 

Piotr Tomczak zostaje nowym trenerem Judo w Modliborzycach.

 

Urodzony 27 maja 1968 w Gubinie, woj. lubuskie
Wykształcenie średnie;
zawód wyuczony – mechanik pojazdów samochodowych
zawód wykonywany – zaopatrzeniowiec ZMKS Stalowa Wola
 
Uzyskane uprawnienia sportowe:
- Instruktor Judo – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 2001 r.
- Trener II klasy - Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 2009 r.
Pełnione funkcje:
- Sędzia Związkowy w Judo (Sędzia pierwszoligowy) od 2002 r.
- Członek Zarządu Polskiego Związku Judo –lata 2010-2011
 
Jako zawodnik reprezentował następujące kluby:
- „Tajfun” Krosno 1982-1984
- „Igloopol” Miejsce Piastowe 1984-1985
- „Wisła” Kraków 1985-1998
Reprezentant kraju w latach 1985-1990
Najważniejsze osiągnięcia zawodnicze:
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo kat. wag. +90 kg - Wrocław 1985 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w Judo kat. wag. +90kg – Toruń 1885 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w Judo kat. wag. +90kg – Siedlce 1986 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Gwardyjskiego Pionu Sportowego w Judo kat. wag. 95 kg – Kraków 1987 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Kraków 1987 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo „O Białą Gwiazdę Wisły” kat. wag. 95 kg - Kraków 1987 r.
- II miejsce Puchar Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Wrocław 1987 r.
- III miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo „O Białą Gwiazdę Wisły” kat. wag. 95 kg – Kraków 1988 r.
- II miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Wrocław 1988 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo kat. wag. 95 kg – Olsztyn 1989 r.
- II miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Bytom 1989 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +95kg – Czelabińsk (ZSRR) 1989 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Bytom 1990 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Kraków 1994 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95 kg – Gdańsk 1995 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +100 kg – Miszkolc (Węgry) 2003 r.
- I miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Judo kat. wag. + 100 kg - Wrocław 2004 r.
- VII miejsce Mistrzostwa Świata Masters w Judo kat. wag. + 100 kg – Wiedeń (Austria) 2004 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +100 kg – Miszkolc (Węgry) 2004 r.
- III miejsce Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Judo kat. wag. + 100 kg – Łódź 2005 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Judo kat. wag. +100 kg – Wrocław 2007 r.
Drużynowe Mistrzostwa Polski z Drużyną „Wisły” Kraków :
- I miejsce – 1993, 1994, 1995, 1996 r.
-II miejsce – 1992, 1997, 1998 r.
- III miejsce – 1990 r.
Najważniejsze osiągnięcia w pracy trenerskiej:
Urszula Baranowska
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. +78 kg – Koszalin – 2004 r.
Sylwia Tomczak
– II miejsce Mistrzostwa Polski Młodziczek w Judo kat. wag. 70 kg – Wrocław 2004 r.
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Judo kat. wag. 70 kg – Szczytno 2006 r.
- III Miejsce Puchar Polski Juniorek Młodszych w Judo kat. wag. 70 kg. – Tarnów 2006 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. 78 kg – Rybnik 2007 r.
- II miejsce Otwarte Mistrzostwa Republiki Południowej Afryki w Judo kat. wag. 78 kg - Port Elizabeth (RPA) 2008 r.
Agnieszka Podkówka
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. 78 kg – Jastrzębie-Zdrój – 2006 r.
Wojciech Bełczowski
- V miejsce Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo kat. wag. 73 kg – Bytom – 2009 r.
Robert Majgier
- I miejsce Międzynarodowy Turniej Młodzików w Judo o Puchar „Liberty” kat. wag. 73 kg – Bytom 2009 r.
Wojciech Surowaniec
VII miejsce Puchar Polski „Warsaw Judo Open” w Judo kat. wag. 60 kg – Warszawa 2010 r.
 
Najmłodsi wychowankowie w kategoriach dzieci i młodzików zdobyli ok. 100 medali w turniejach judo na terenie kraju oraz zagranicą (Włochy, Słowacja, Czechy, Węgry, Litwa, Austria).

Pierwsze zawody Pucharowe już za nami.

Sukces czy porażka?

W dniach 9-10 marca 2013 r. Nasza zawodniczka Katarzyna Śmietana wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Pile. W turnieju wystartowało 121 judoczek z całej Polski. W kategorii naszej zawodniczki wzięło udział 22 zawodniczki. Kasia po zaciętej walce uplasowała się na 11 miejscu. Nasza zawodniczka prezentowała się świetnie dobra walka o uchwyt i szybkie kontrataki sprawiały, że Kasia dominowała w walce. W dogrywce nasza zawodniczka wykonała bardzo ładny i widowiskowy rzut, rzucając swoją przeciwniczkę na Ippon, niestety sędziowie dopatrzyli się przewinienia naszej zawodniczki ( złapanie za nogę) i musieli ją zdyskwalifikować.

Tydzień po zawodach Katarzyny przyszedł czas na zmagania Juniorów. W tej grupie wiekowej nasze województwo i klub reprezentował tylko jeden zawodnik Sebastian Rogoża. Puchar Polski Juniorów odbył się 16 marca w Luboniu/ koło Poznania. Start naszego zawodnika można uznać za udany gdyż zajął on punktowane 7 miejsce i był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. W pierwszej walce Sebastian zmierzył się z kilkukrotnym Mistrzem Polski Bartłomiejem Kotem, niestety po dobrej i wyrównanej walce dał on się zaskoczyć Bartkowi i wpadł w trzymanie. Kolejną walkę stoczył z zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk i dopiero ostatnie sekundy tej walki zadecydowały o zwycięstwie przez Ippon naszego zawodnika. W walce o V miejsce Sebastian przegrał z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski Jędrzejem Lewickim.

Gratulacje dla naszych zawodników. Życzymy im jeszcze większych sukcesów oraz sezonu bez kontuzji:)  

Kasia w Japonii.

 

 

Dnia 25.01.2013 zawodniczka klubu ,,Judo Team Modliborzyce” Katarzyna Śmietana wraz z trenerem Tomaszem Wybranowskim wyleciała na 3- tygodniowe zgrupowanie do Tokio. Cała 23-osobowa reprezentacja Polski wylatując z różnych lotnisk naszego kraju po 2-godzinnym locie spotkała się w stolicy Rosji – Moskwie a dalej już razem wyruszyli w dalszy 10- godzinny lot do Japonii. Podróż przebiegła pomyślnie i zaraz następnego dnia cała grupa zakwaterowała się w Kodokanie (najstarszej i największej szkole judo na świecie, założonej jeszcze przez twórcę judo Jigoro Kano).
Treningi wymagały dużej determinacji zawodników, gdyż odbywały się 3 razy dziennie. Po pobudce odbywał się rozruch, którego podstawą był 30 minutowy bieg i rozciąganie. Następnie po śniadaniu następował trening techniczny prowadzony przez trenera polskiej kadry narodowej judo P. Janusza Piechnę. Najcięższy był trening popołudniowy, w czasie którego odbywało się po ok. 40 walk po 2 minuty każda. Nie były to łatwe walki, gdyż Japończycy reprezentują wysoki światowy poziom a judo jest ich sportem narodowym.
W czasie tego 3-tygodniowego pobytu w Japonii nasi judocy znaleźli również czas, aby poznać kulturę , obyczaje japońskie oraz zwiedzić najważniejsze miejsca stolicy, zarówno te historyczne jak i nowoczesne.
Tokio położone jest na największej z japońskich wysp Honsiu, cała aglomeracja miejska liczy ok.12 milionów ludzi. Pomimo tak wielkiej liczebności miasto nie jest ,,zakorkowane”, a to dzięki nowoczesnemu i rozległemu metru i upodobaniu Japończyków do jazdy na rowerze. Zabudowa miasta jest zróżnicowana , z wielkimi drapaczami chmur sąsiadują wąskie uliczki z małymi, niskimi domkami. W centrum miasta znajduje się Pałac Cesarski otoczony pięknymi ogrodami. Jest on główną rezydencją cesarza Japonii (niestety cesarza nie udało się zobaczyć). Ogrody zajmują 341 hektarów, wzbudzają zachwyt wszystkich zwiedzających i są oazą spokoju w tym wielkim i ruchliwym mieście.
Zawodnicy odwiedzili również najstarsze obiekty sakralne Kraju Kwitnącej Wiśni między innymi: Świątynię Senso-ji, Sanktuarium Meiji, piękny park Ueno, wieżę Tokio Tower , muzeum narodowe oraz nowoczesne dzielnice miasta. Każda z tych rzeczy wzbudzała szczery podziw i ciekawość, gdyż są one całkowicie odmienne od tego co można spotkać w Europie.
Z podróży tej pozostaną na zawsze wspaniałe wspomnienia o ludziach bardzo przyjaźnie nastawionych do obcokrajowców, zawsze chętnych do pomocy, bardzo uczciwych i przykładających ogromną wagę do tradycji i dobrych obyczajów. Poza tym ceniących sobie zdrowy styl życia. Wszędzie można spotkać biegaczy, ludzi gimnastykujących się i ćwiczących. Wśród młodzieży ten kto nie uprawia żadnego sportu (nie musi to być judo) jest traktowany jak ,,czarna owca”.
Wyjazd ten był wspaniałą szkołą nie tylko judo lecz również ogólnorozwojową i poznawczą ludzi i świata.
Całe to przedsięwzięcie nie było by możliwe gdyby nie życzliwość wielu osób i finansowe wsparcie z Gminy Modliborzyce oraz firmy Green Power Development i Contino za co serdecznie dziękujemy.

Udany debiut naszych najmłodszych judoków w Lublinie.

W niedziele 3 marca 2013 roku na hali AOS w Lublinie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wzięło udział trójka naszych najmłodszych zawodników w składzie: Mateusz Góra, Kamil Góra i Tomasz Myszak . Najlepiej spisał się Kamil Góra, który po zaciętych i widowiskowych walkach ostatecznie uplasował się na III miejscu. Warto podkreślić, że w zawodach brali też udział zawodnicy ze wschodniej granicy naszego państwa czyli Ukraińcy. Tak wiec jest to duży sukces naszego zawodnika. Dobrze spisali się także nasi pozostali judocy. Tomasz Myszak zajął V miejsce a Mateusz brat Kamila zajął VII pozycje.
Po zawodach naszych młodych judoków przyszedł czas na ich starszych kolegów z maty, którzy wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Oni również nas nie zawiedli. Za udany debiutu można uznać wyniki naszych nowych zawodników: Arkadiusza Chodara i Szymona Boś. Arek po zaciętych walkach uplasował się na V pozycji, natomiast jego kolega Szymon zajął III miejsce. Nieco starszy stażem Andrzej Dycha wywalczył w swojej kategorii również III miejsce. Najstarszy startujący z naszego klubu sportowiec Karol Kucharski wrócił do domu zadowolony z V miejsca, gdyż konkurencja była naprawdę duża.
Najlepsze rezultaty osiągnął Sebastian Rogoża, z którego możemy być dumni, ponieważ wystartował w dwóch kategoriach wagowych i w każdej z nich zdobył medal. W kategorii do 60kg otrzymał medal złoty natomiast w kategorii 66kg wywalczył medal srebrny.
Po tym udanym występie mamy nadzieję, że przykład judoków zmobilizuje inne dzieci do większej aktywności fizycznej i uprawiania sportów.  

 Treningi w Krakowskiej Wiśle.

 


 

W dniach od 28.01 do 14.02.2013 roku nasz zawodnik Sebastian Rogoża pod nieobecność trenera Tomasza Wybranowskiego, który przebywa na zgrupowani z Katarzyną Śmietana w Japonii. Będzie trenował pod okiem trenera Krzysztofa Wojdana w T.S Wiśle Kraków. Krzysztof Wojdan to judoka krakowskiej Wisły, olimpijczyk z Atlanty (1996), startujący w kategorii 71 kg. Aktualnie posiada 4 dana. Krzysztof jest posiadaczem 10 medali z Mistrzostw Polski a także brązowy medalista Mistrzostw Europy w 1994 roku w drużynie. T.S Wisła Kraków to jeden z czołowy klubów w Polsce wiec mamy nadzieje, że współpraca z tym klubem przyniesie nam plon w postaci medali. Serdeczne podziękowania należą się trenerowi Wisły, który z miłą chęcią wyraził zgodę na uczestniczenie Sebastiana w treningach Wisły.

Rok 2012

Treningi u Mistrza Świata.

 

 

Nasz zawodnik Sebastian Rogoża szlifuje swój parter z Mistrzem Świata w BJJ - Wojciechem Klimkiewiczem. Wojtek jest założycielem oraz głównym trenerem klubu MMA Gladio posiadającym purpurowy pas BJJ nadany mu z rąk Sifu Ricka Younga (Rick Young Black Belt Academy). Dr. W ? bo tak mówią do niego znajomi, ma na swoim koncie brązowy medal w Mistrzostwa Polski BJJ 2011 oraz jako pierwszy i jedyny w woj. Lubelskim - złoty medal na Mistrzostwach Europy BJJ 2012 w Lizbonie. Mamy nadzieje, że treningi z Mistrzem zaowocują i być może zobaczymy Sebastiana nie tylko na zawodach Judo ale także BJJ. Nie zapominajmy, że klubowy trener Sebastian, Tomasz Wybranowski również w swoim dorobku ma srebrny medal z Mistrzostw Europy w BJJ.

ZAWODY SPORTOWE "FUNNY JUDO".

 

 

Dnia 17 Listopada 2012 roku na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Modliborzycach został zorganizowany turniej Judo dla Dzieci. Podczas zawodów wzięło udział 45 zawodników z Modliborzyc, Zamościa, Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego. Zawody zostały rozegrane w następujący sposób:

I konkurencja: Tor przeszkód
II konkurencja: Bitwa na poduszki
III konkurencja: Walki sumo z elementami Judo.

W pierwszej konkurencje zwyciężył Kacper Kowal z Modliborzyc,
drugie miejsce zajęła Natalia Podolak z Zamościa a trzecie miejsca zajęli:
Błażej Nowak z Zamościa i Jakub Krasowski z Modliborzyc.

W drugiej konkurencji zwycięzcą okazał się Maciej Czuba z Modliborzyc, drugą lokatę zajął Kacper Jurak z Kraśnika natomiast trzecie miejsca wywalczyli: Kacper Kowal z Modliborzyc oraz Jakub Kalinowski z Kraśnika.


W trzeciej i konkurencji zawodnicy i zawodniczki zostali podzieleni na trzy grupy: małą, średnią i dużą.

W grupie najmniejszej zwycięzcą okazał się Karolina Medyńska z Zamościa,
na drugim miejscu Michał Rycerz z Modliborzyc na trzecich: Gabriela Śmietana z Modliborzyc oraz Mateusz Góra z Modliborzyc.

W grupie średniej pierwsze miejsce wywalczył Kacper Jabłoński z Kraśnika,
drugie zajął Sebastian Szabat z Kraśnika a trzecie miejsca wywalczyli: Agnieszka Jakubik z Janowa Lubelskiego i Łukasz Kasica z Modliborzyc

W grupie największej pierwsze miejsce zajął Marcin Ciepły z Janowa Lubelskiego,
drugie miejsce wywalczyła Kinga Kalinowska z Kraśnika i trzecie miejsca zajęli: Karolina Mędyk z Modliborzyc oraz Karol Kendra z Janowa Lubelskiego

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce zajęła drużyna: JUDO TEAM MODLIBORZYCE : 10 pkt
II miejsce drużyna: z Kraśnika : 8 pkt
III miejsce drużyna: UKJ LEGION ZAMOŚĆ : 6 pkt
IV miejsce drużyna: z Janowa Lubelskiego : 5 pkt

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Gratulujemy!
Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dodatkowo osoby z I,II i III miejsca otrzymały medale. Dla pierwszych trzech drużyn został wręczony Puchar oraz Album: "MODLIBORZYCE I OKOLICE " ufundowany prze Radnego Gminy Modliborzyce p. Piotra Rogoże. Dla uczestników turnieju oraz kibiców został zorganizowany poczęstunek. Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy udziale tych zawodów dziękujemy a w szczególności: Trenerowi Tomaszowi Wybranowskimu i Trenerowi Bartłomiejowi Wachowi, Urzędowi Gminy Modliborzyce, Katarzynie Śmietana i Sebastianowi Rogoża za organizację oraz sprawne przeprowadzenie zawodów, Dyrekcji szkół w Modliborzycach za udostępnienie sali, sprzętu muzycznego oraz stołówki, Tomaszowi Myszak i Sławomirowi Śmietana za pomoc techniczną w trakcie zawodów oraz wszystkim rodzicom zawodników, którzy pomogli przygotować poczęstunek dla zawodników oraz kibiców.

Konkurs Plastyczny: " JUDO DLA WSZYSTKICH".

 

Konkurs został zorganizowany dzięki naszym zawodnikom Kasi Śmietana i Sebastianowi Rogoża. Uczestnicy konkursu mieli w swoich pracach ukazać, że JUDO może trenować każdy. Konkurs został rozstrzygnięty w czterech kategoriach wiekowych: Do 6 lat, Klasy I-III, Klasy IV-VI i szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. W konkursie wzięło udział 75 uczestników co dało nam 90 prac związanych z tematyką JUDO. Wybranie tych najpiękniejszych było nie lada wyzwaniem, iż każda praca zasłużyła na I miejsce. Do wyboru prac od I do III miejsca oraz Wyróżnień poprosiliśmy panią Ewe Rycerz, która pomogła nam wybrać te wyróżniające się prace. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek dodatkowo osoby z I,II,III miejsca i wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe. A oto wyniki:

Do lat 6:

- I miejsce Karolina Chudy
- II miejsce Martyna Śmietana
- III miejsce Patryk Daniewski

Wyróżnione:

- Aleksandra Jocek
- Oliwia Kuźnicka
- Patrycja Zioło
- Julia Siwkiewicz

Pozostali uczestnicy:
- Magdalena Łata
- Dominik Tylus
- Norbert Sajdak
- Natalia Wala
- Aleksandra Butryn
- Aleksandra Maślach
- Jakub Matysiak
- Julia Matysiak
- Klaudia Stachurska
- Jacek Drzazga
- Łukasz Siwkiewicz
- Maciej Hunicz
- Mateusz Jabłoński
- Katarzyna Stolarz
- Roksana Sulowska
- Gabriela Skrzypek
- Małgosia Widz
- Adrianna Kapusta
- Julia Świąder
- Emilia Stachurska
- Alan Pikula
- Weronika Wielgus
- Dominika Ryba
- Aleksandra Pęk
- Beata Dziewa
- Jakub Zarzeczny
- Kornelia Jabłońska
- Gabriel Wielgus
- Dominik Gąsiorowski
- Wiktoria Majewska
- Daria Piech
- Agata Chmiel
- Bartosz Wielgus
- Nikola Daniewska

Klasy od I do III:

- I miejsce Michał Adamczyk
- II miejsce Wiktor Babicki
- III miejsce Gabriela Śmietana
- III miejsce Barbara Król

Wyróżnienia:

- Mateusz Góra
- Adrian Dębiec
- Michał Rycerz

Pozostali uczestnicy:
- Bartłomiej Krasowski
- Jakub Krasowski
- Bartłomiej Dziewa
- Maciej Czuba
- Emilia Śmietana
- Krystian Pawlak
- Piotr Siwkiewicz
- Kacper Kowal
- Kinga Śmietana
- Małgorzata Śmietana
- Konrad Golec
- Paweł Blach
- Karolina Mędyk
- Dawid Głowala

Klasy od IV do VI:

- I miejsce Agnieszka Jakubik
- II miejsce Sławomir Śmietana
- III miejsce Marcin Ciepły
- III miejsce Magdalena Śmietana

Wyróżnienia:

- Bartłomiej Ostrowski

Pozostali uczestnicy:
- Mateusz Jędzura
- Łukasz Jędzura
- Kamil Góra

Kategoria wiekowa gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:

- I miejsce Małgorzata Jakubik
- II miejsce Adrian Sadowski
- III miejsce Cezary Świercz i Michał Wilczyński

Wyróżnienia:
- Katarzyna Śmietana
- Dominika Rogoża

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

 

 

 Nasza reprezentantka Katarzyna Śmietana zdeklasowała swoją nową kategorie wagową wygrywając w pięknym stylu. Gratulacje dla Kasi i trenera Tomasza Wybranowskiego za przygotowanie zawodniczki to sezonu. Za tydzień jeden z najmocniejszych turniejów w Polsce Warsaw Judo Open w którym miejmy nadzieje, że Kasia zaprezentuje się tak dobrze jak na zawodach w Łodzi. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Katarzyny, trenera i jej rodziców. Życzymy dalszych sukcesów!:)

Międzynarodowe zgrupowanie we Wrocławiu.

 

 

Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża przebywali od 23 do 26 lipca we Wrocławiu gdzie mogli potrenować z najlepszymi Juniorami Europy między innymi z kadrą narodową: Kazachstanu, Francji, Belgii, Węgier, Czech, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Litwy, Izraela, Rosji, Polski a także z zawodnikami z: Austrii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Estonii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Rumuni, Serbii, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Włoch. Nasi zawodnicy wrócili z większym doświadczeniem i obiciem.

Obóz kadry wojewódzkiej w Jakubowie.

 

 

Nasi zawodnicy Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża w dniach od 9 do 15 lipca przebywali na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodziczek i juniorów w Jakubowie. Zawodnicy trenowali 3 do 4 razy dziennie gdzie mogli doskonalić swoją technikę sprawność oraz siłę.

45 -LECIE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU JUDO W LUBLINIE.

W dniu 23 czerwca 2012 roku w Lublinie odbyło się 45 -LECIE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU JUDO W LUBLINIE. Na te uroczystość przyjechał sam Prezes PZJ Wiesław Błach, który wręczył medale i odznaki dla działaczy Lubelskiego JUDO. W gronie tym znaleźli się m.in.:
*Wójt Gminy Modliborzyce Pan Witold Kowalik
*Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Rogoża
*Trener UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE Pan Tomasz Wybranowski
*Trener Dzieci i Czynny Zawodnik Pan Piotr Nosal
*Zawodnik i złoty medalista Pucharu Polski Pan Marcin Machul
Na uroczystości nagrody otrzymali także nasi zawodnicy.
Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Śmietana a najlepszym zawodnikiem jej kolega Sebastian Rogoża.

 

 

Międzynarodowe zgrupowanie w Bielsku-Białej.

 

 

Zawodnicy z klubu JUDO TEAM MODLIBORZYCE przebywali od 21 do 23 maja w Bielsku-Białej gdzie mogli potrenować z najlepszymi cadetami Europy między innymi z kadrą narodową: Japonii, Francji, Belgii, Węgier, Czech, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Litwy, Izraela, Rosji, Polski a także z zawodnikami z: Austrii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Estonii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Rumuni, Serbii, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Podczas trzy dniowego pobytu każdy z zawodników stoczył blisko 200 minut walk w Tachi-waza ( pozycji stojącej ) i Na-waza ( w pozycji siedzącej ). Po tak wymagającym zgrupowaniu nasi zawodnicy przywieźli ze sobą nie tylko poobijane twarze ale również duży zapas doświadczenia.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

30 kwietnia zawodnik Judo Team Modliborzyce Sebastian Rogoża na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajął 9 MIEJSCE. Były Duże szanse na finał lub chociażby zajęcia miejsca w pierwszej siódemce, jednak niefortunny bieg wydarzeń sprawił że Sebastian przegrał minimalnie i tym samym odpadł z turnieju.

Wojewódzkie Randorii

 

W dniu 4 lutego na tatami AOS w Lublinie spotkali się przedstawiciele klubów sportowych - MKS Judo Chełm, UKJ Legion Zamość, UKS Judo Team Modliborzyce, UKS Spartakus Lublin i AZS UMCS Lublin na wspólnych zajęciach treningowych, których głównym celem było RANDORI. Każdy uczestnik stoczył 10 walk szkoleniowych; 3 w parterze i 7 w pozycji stojącej.  

Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo.

 

 

Niestety start naszych judoków w Lublinie nie można zaliczyć do udanych. Dwóch naszych zawodników doznało kontuzji i po dobrym początku musieli wycofać się z zawodów. Świetnie zaprezentował się nasz nowy judoka Andrzej Dycha który wygrał swoją pierwszą walkę. W drugiej niestety uległ Mistrzowi Polski. Bardzo dobrze spisał się walczący z dość dużą niedowagą bo aż 5 kg Grzegorz Gajór, który ostatecznie uplasował się na III miejscu w kategorii do 73kg. Warto podkreślić, że nasi zawodnicy startowali w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego chodź żaden z nich nie jest studentem ani seniorem. Czas powiedzieć o naszych młodych judokach z Modliborzyc który w bardzo sympatycznej atmosferze spędziły te zawody. Niestety żaden z nich nie zajął miejsca w czołowej trójce. Dzieciaki podczas zawodów świetnie się bawiły co było widać po ich minach po zakończonych zawodach. Warto podkreślić, że paru naszych młodych zawodników ma już za sobą pierwszą wygraną walkę. Serdecznie dziękujemy wiernym kibicom UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE, że przyjechali by kibicować swoich kolegom i zawodnikom oraz rodzicom za to, że byli i dopingowali swoje pociechy.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo.

 

Debiut naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów nie można zaliczyć do udanych. W kategorii 55 kg. fatalne losowanie Sebastiana i kontuzja ręki wykluczyła go z walk, zmuszony był się poddać. W wadze do 66 kg. duża frekwencja zawodników ( bo aż 58 ) uniemożliwiła naszym zawodnikom przedostanie się do ścisłej czołówki. W pierwszej walce Karol Kucharski zmierzył się z zawodnikiem KS Startu Radom i musiał uznać jego wyższość w trzeciej minucie. Grzegorz Gajów miał wolny los w pierwszej walce, drugą niestety nieznacznie przegrał odklepując duszenie. Wielkie brawa należą się organizatorom zawodów, które były zorganizowane na ocenę celującą.

 


TRENINGI

*Grupa I (najstarsza)

Poniedziałek i Sobota godz. 16.00

*Grupa II (średnia )

Sobota godz. 12.15

*Grupa III (młodsza)

Sobota godz.11.00

*Grupa IV (najmłodsza)

Sobota godz.10.00

*GYMCondition (zajęcia dla dorosłych) Sobota godz.18.00

EUROPEAN UNION JUDO
EUROPEAN UNION JUDO
             POLSKI ZWIĄZEK JUDO
POLSKI ZWIĄZEK JUDO

Sponsorzy:

Urząd Gminy Modliborzyce
Urząd Gminy Modliborzyce
Bank Spóldzielczy Ziemi Kraśnickiej w Modliborzycach
Bank Spóldzielczy Ziemi Kraśnickiej w Modliborzycach