2017 rok

Nowy rekord ! 16 medali zdobytych na jednych zawodach.

 

05.02.2017 roku w Zamościu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Dzieci w Judo  Nasi zawodnicy po raz kolejny okazali się być w świetnej formie. Udowodnili, że są w stanie rywalizować z najlepszymi klubami z województwa lubelskiego. Ogromnie nas cieszy także ilość zdobytych medali wywalczonych w pocie czoła. Nikt z nas nie wierzył, że jesteśmy w stanie osiągnąć tak wiele z dopiero początkującą grupą. A jednak 16 medali z jednych rozgrywek sportowych  robi wrażenie. Wielkie brawa należą się także opiekunom i kibicom z naszej gminy, którzy tłumnie dopingowali naszych zawodników. Mamy nadzieję że najstarsza grupa wojowników sekcji Judo Team Modliborzyce również osiągnie tak dobre wyniki w turnieju, który odbędzie się za parę dni. Trzymamy za nich mocno kciuki i życzymy powodzenia. :)

 

 

Wyniki z zawodów dla poszczególnych osób w różnych kategoriach wagowych: 

 

I Miejsce 
*
Blacha Julia do 44 kg 

*Jagoda Chłodny do 55 kg

*Krystian Blacha do 46 kg

*Filip Gajór do 36 kg
*
Jeremiasz Sędziak do 27 kg

II Miejsce 
*Głąb Bartłomiej do 27 kg
*Szmit Jakub do 55 kg
*Matysiak Jakub do 45 kg
*Bartłomiej Dziewa do 42 kg
*Chudy Karolina do 36 kg
*Bartoszek Oktawia do 44 kg 

III Miejsce
*Bartoszek Oliwia do 44 kg

*Wielgus Weronika do 48 kg

*Ludian Mikołaj do 27 kg

*Woźniak Krzysztof do 21 kg

* Kruczek Olaf do 36 kg

Zaraz za podium na IV Miejscu uplasowali się :

* Kobylarz Nikola do 27 kg

*Pasztaleniec Sebastian do 36 kg

*Sulik Hubert do 33 kg

*Aleksandra Butryn do 48 kg

*Gąsiorowski Dominik do 33 kg

*Wojciechowski Gabriel do 30 kg

*Szymon Krzysztoń do 27 kg

 

*Dawid Woźniak do 24 kg 

Pierwszy tydzień ferii, mieliśmy możliwość spędzić na wspólnych treningach, wyjazdach i zabawach. Co dziennie dzieci i młodzież miała zapewnione nowe atrakcje zarówno na macie jak i w plenerze. Każdy dzień był pełen niezapomnianych wrażeń zarówno kulig, ognisko seanse filmowe i wiele innych niespodzianek wszyscy wspominają z uśmiechem na twarzy. Frekwencja była naprawdę wysoka, a każda z obecnych osób przekonała się jak mile można spędzić czas w naszym klubie.

2016 rok

LUDZIE GÓR
Od paru lat nasz klub nawiązał dobrą współpracę z kadrą województwa podkarpackiego, czego świetnym dowodem są wspólne wyjazdy na wakacyjne zgrupowania . Kolejny rok z rzędu zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego zdobywają najwyższe szczyty w Pieninach.
Reprezentanci naszej gminy znaleźli się w najlepszej, a zarazem w najcięższej z grup. Także tym razem nie przynieśli nam wstydu, wbiegając w czołówce grupy na Wysoką(1050 m.n.p.m.), Trzy Korony(982 m.n.p.m.),,Sokolicę(747 m.n.p.m.). Obowiązkowym, szczytem do zdobycia była Palenica(722 m) i Szafranówka (742 m.n.p.m),na którą podczas jednego treningu wbiegało się trzy razy. Podczas przemierzonych tras judocy zwiedzili piękny Wąwóz ,,Homole”, wybrali się na wycieczkę rowerową na Słowację i przepłynęli rzekę Dunajec. W głównej mierze wysiłek ten miał na celu poprawę wytrzymałości i wydolności, ale także wzmocnienie siły mięśni. Na obozie Judo nie mogło zabraknąć treningów w judokach. Na macie w starszej grupie ćwiczono elementy techniczne, ale także wytrzymałościowo-siłowe, natomiast młodzież i dzieci poświęcali więcej czasu grom i zabawom.

 

Wiele dni wyglądało podobnie lecz, aby nie powiało nudą, organizatorzy zaplanowali dla judoków również wiele atrakcji. Wszystkie trzy grupy miały urozmaicony czas poprzez: wyjazdy na basen obok ośrodka wypoczynkowego i do Białki Tatrzańskiej, organizowane były także dyskoteki podczas których dzieci mogły aktywnie spędzić czas wyginając się na parkiecie.Nie brakowało połączenia aktywności fizycznej z zabawą czego przykładem była wycieczka do Parku Linowego w Krościenku oraz gry i zabawy ruchowe na obiektach „Orlika”. Ukoronowaniem całego zgrupowania był chrzest bojowy na samuraja podczas którego zawodnicy musieli radzić sobie z różnymi przeszkodami i trudnościami. Z roku na rok zainteresowanie tym obozem wzrasta,o czym świadczy rekordowa liczba osób.

EUROPEAN JUDO CAMP TRAINING – BIELSKO BIAŁA

 

 

 

 

 

 

Od 23 do 25 maja nasi zawodniczy Katarzyna i Sławomir Śmietana wraz z trenerem Sebastianem Rogoża przebywali na trzydniowym zgrupowaniu w Bielsku – Białej. Judocy mogli sprawdzić swoich sił z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Tegoroczna edycja camp'u wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród ekip zagranicznych jaki i klubów z Polski. Każdego dnia zawodnicy trenowali po ok. 4 godziny. Treningi były głównie oparte na walkach sparingowych tzn. randorii. Nasi reprezentanci cali i zdrowi chodź nieco poobijani wrócili z Bielska z ogromnym bagażem doświadczenia. Takie wyjazdy to świetna szkoła i dobry warsztat przed kolejnymi startami. Praca i zaangażowanie na pewno zaowocują i będziemy cieszyć się wysokimi wynikami uzyskanymi przez naszych judoków.

SEBASTIAN ROGOŻA MŁODZIEŻOWYM WICEMISTRZEM POLSKI

 

 

 

 

Mieszkaniec Modliborzyc i wychowanek Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce Sebastian Rogoża 7 maja w Mosinie koło Poznania wywalczył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Podopieczny trenera Piotra Majchera startujący w kategorii do 60 kg, wygrał trzy pojedynki: z Pawłem Jankowiakiem (Akademia Judo Poznań), Patrykiem Grygielem (Junior Lipno) oraz Markiem Wawrzkiewiczem (Gwardia Wrocław). Uległ jedynie Adrianowi Wali (AZS Katowice). Sebastian swoją przygodę z judo zaczął w 2002 roku pod wodzą pana Karola Piotra Miśkowskiego w Modliborzycach. Absolwent tutejszego liceum obecnie trenuje i studiuje wychowanie fizyczne w Rzeszowie. W naszej miejscowości wraz z trenerem Piotrem Tomczakiem prowadzą zajęcia judo dla dzieci i młodzieży. Wychowanek Judo Team Modliborzyce godnie reprezentuję naszą gminę na arenie ogólnopolskiej, z roku na rok sięgając po coraz to wyższe trofea. II miejsce podczas Mistrzostw Polski to najwyższe osiągniecie jakiego dokonał Sebastian w swojej karierze zawodniczej. Już na stałe zapiszę się jako pierwszy Modliborzanin z medalem i tytułem Wicemistrza Polski.

ELIMINACJĘ DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

 

 

 

 

W Warszawie 23 kwietnia odbyły się eliminację do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów mł. ). Zawody rozgrywane dla kadetów z rocznika 1999-2001. Nasz reprezentant Sławomir Śmietana startujący w kategorii wagowej do 60kg. nie zdołał zakwalifikować się do wielkiego finału, który miał się odbyć w Elblągu. Zawodnik Judo Team Modliborzyce nieznacznie przegrywał swoje pojedynki, prezentując się całkiem nieźle. Widać było brak obycia na tego typu turniejach. Mamy nadzieję, że z czasem Sławek nabierze doświadczenia i w przyszłym roku udowodni jakim jest wartościowym zawodnikiem.

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK W JUDO

 

2 Kwietnia 2016 roku w Kątach Wrocławskich odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Jest to najważniejsza impreza dla tej grupy wiekowej w naszym kraju. Modliborzyce reprezentowała tylko Katarzyna Śmietana. Po bardzo dobrych walkach z medalistkami Mistrzostw Polski, Europy czy Świata nasza zawodniczka zajęła wysokie IX miejsce.

 

KONKURS PLASTYCZNY

 

 

 

 

Jak co roku z okazji pierwszego dnia wiosny Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce zorganizował konkurs plastyczny. Tegoroczny przebiegał pod hasłem : „ Judo – droga do zdrowia, kondycji i sukcesu”. Jak co roku do klubu wpłynęło wiele prac. Ciekawe pomysły i oryginalne wykonanie sprawiło, że wybór był bardzo ciężki. W kategorii Przedszkola I miejsce zajęła Karolina Żelazko, II miejsce – Bartłomiej Głąb, III miejsce – Anna Studzińska, w gronie wyróżnień znalazły się prace: Martyny Lenart i Angeliki Moskowicz. W klasach I-III zwyciężył Bartosz Wielgus, II miejsce zajęła Karolina Chudy a III miejsca Jakub Matysiak i Sebastian Pasztaleniec. Natomiast Kacper Lenart, Mariusz Cyran, Beata Dziewa i Mikołaj Ludian zostali wyróżnieni w tej grupie wiekowej. W klasach IV-VI pierwsze miejsce zajęła Jagoda Chłodny, II – Kamil Gąska a III – Gabriela Śmietana i Bartłomiej Dziewa. Wyróżnieni zostali: Małgorzata Śmietana, Ewelina Pikula, Kinga Moskowicz, Kinga Śmietana i Julia Janik. W szkole gimnazjalnej zwyciężyła Justyna Pikul, II miejsce zajęła Agata Tworogowska a III miejsca zajęli : Maciej Czuba i Kamil Gąska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

 

 

13 marca 2016 roku na matach w Lublinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w dwóch grupach wiekowych: juniora młodszego i seniora. W zawodach wzięło udział dwoje naszych zawodników: Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz trener i mieszkaniec Modliborzyc Sebastian Rogoża. Świetnie zaprezentowała się cała trójka przywożąc z Lublina 3 medale. Pierwszy na tatami pojawił się Sławek startujący w kategorii wiekowej junior młodszy. Po bardzo zaciętych walkach z reprezentantami Ukrainy , Zamościa , Lublina i Radzynia Podlaskiego nasz zawodnik ukończył zawody na najniższym stopniu podium zajmując III miejsce z bilansem 2 wygrane i 2 przegrane walki. Startujący w kategorii seniorek i seniorów Katarzyna i Sebastian swoje starty rozpoczęli od pewnych zwycięstw nad swoimi rywalami. Po walkach eliminacyjnych nasza dwójka doszła do finału gdzie spotkali się - Kasia z reprezentantką Ukrainy, a Sebastian z zawodnikiem gospodarzy. Niestety judoczka z Modliborzyc nieznacznie przegrała z doświadczoną zawodniczką za naszej wschodniej granicy, natomiast Sebastian pewnie pokonał swojego rywala zdobywając, tym samym złoty medal w kategorii do 73kg. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi mamy nadzieję, że nasi mali adepci pójdą w ślady swoich starszych koleżanek i kolegów oraz trenera. Pozdrawiamy

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Kolejny rok z rzędu klub Judo Team Modliborzyce organizuje konkurs plastyczny, który ma na celu promować piękny sport jakim jest Judo. Temat tego przedsięwzięcia jest następujący:

,, JUDO- droga do zdrowia, kondycji i sukcesu". Każda praca powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą do której dana osoba chodzi. Format arcydzieł dowolny, liczy się oryginalność i samodzielne wykonanie. Rysunki należy składać do wychowawców klas do dnia 18.03.2016 roku . Rozstrzygnięcie konkursu 21 marca.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody!!!

Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo.
 

 

5 marca 2016 roku w Bydgoszczy odbył się pierwszy, w tym roku turniej z cyklu Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. W zawodach wzięło blisko 60 zawodniczek i przeszło 150 zawodników z całej Polski. Naszą klub miał również swojego reprezentanta w grupie żeńskiej – Katarzynę Śmietana. Puchar Polski był bardzo mocno obsadzony przez medalistów Mistrzostw Polski, Europy czy Świata. W pierwszej walce nasza judoczka trafiła na aktualną Mistrzynie Polski juniorek, srebrną medalistkę Europejskich Igrzysk Młodzieży i brązową medalistkę ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Anne Dąbrowską reprezentującą barwy MKS Juvenii Wrocław. Po bardzo zaciętym pojedynku Kasia dała się zaskoczyć i została rzucona na yuko po czym jej rywalka złapała ją w trzymanie. Następnie nasza zawodniczka trafiła do repasaży gdzie w walce o V miejsce czekała na nią judoczka z Piły Roksana Łosoś. W tej walce Katarzynie zabrakło trochę szczęścia, przegrywając ten pojedynek na wazza-ri . Ostatecznie reprezentantka Modliborzyc zajęła wysokie VII miejsce. Gratulację dla zawodniczki i jej trenera, mamy nadzieje, że najbliższe starty przyniosą nam jeszcze więcej emocji i uda się Kasi przebić do strefy medalowej.

Niedzielny trening dzieci i ich opiekunów.

Dnia 28.02.2016 roku po raz pierwszy Klub Sportowy Judo postanowił zorganizować trening dla młodzieży i ich opiekunów. Frekwencja tego dnia była rewelacyjna, sale judo odwiedziło ponad 40 osób. Celem tego treningu była przede wszystkim dobra zabawa z pociechami, ale także pokazanie osobom starszym jak naprawdę wygląda trening młodego zawodnika. Organizowane było zarówno wiele zabaw rywalizacyjnych pomiędzy dziećmi a ich opiekunami, jak i ćwiczeń grupowych, gdzie rodzice musieli współgrać z DZIECKIEM, aby osiągnąć zamierzony cel. Na każdej  twarzach można było dostrzec uśmiech ale i zmęczenie. Wszyscy  obecni spisali się na medal i pokazali pozostałym, że niedzielne popołudnie może być naprawdę ciekawie i zdrowo spędzone. JESTEŚMY Z WAS DUMNI ! :)

 Ferie z JUDO. Wojewódzkie Randorii w Modliborzycach 19.02.2016 r.

Wojewódzkie Randorii. Lublin 12.02.2016

Dumni, z medalami na piersi …
 

 

Dnia 7 lutego 2016 roku w Zamościu miał miejsce I Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamość w Judo – Dzieci. Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce reprezentowało, aż 21 zawodniczek i zawodników w trzech grupach wiekowych: rocznik 2004 -2005, 2006-2007 i 2008 i młodsi. Na zawody do Zamościa przyjechały kluby z całego województwa lubelskiego min. ekipa gospodarzy UKJ Legion Zamość, Judo „ Rei” Świdnik , MKS Judo Chełm, MULKS Technik-Orion Radzyń, UKS Spartakus Lublin, Kalina Lublin i Lublinianka Lublin. Nasi judocy godnie reprezentowali klub oraz gminę dzielnie walcząc o upragnione trofea. Najlepiej z naszej całej ekipy spisał się Jakub Szmit, wygrywając swoją kategorie wagową i wiekową. Bardzo dobrze zaprezentowali się też pozostali zawodnicy: Sylwia Pasztaleniec, Kacper i Dawid Radwan oraz Kamil Gąska wywalczyli srebrne medale. Na najniższym stopniu podium uplasowali się: Jagoda Chłodny, Karolina Chudy, Katarzyna Krasowska, Filip Gajór, Krzysztof i Dawid Woźniak, Dominik Gąsiorowski, Hubert Sulik, Rafał Dziadosz, Bartłomiej Dziewa, Bartosz Czuba, Krystian i Julia Blacha, Kacper Kowal i Sebastian Pasztaleniec. W klasyfikacji drużynowej Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce został uplasowany na III miejscu dzięki świetnej postawie naszych zawodników. Jest to ogromny sukces! Jak wspomina trener Sebastian Rogoża : „ Jestem dumny i zadowolony z postawy wszystkich zawodników. Udowodnili, że warto walczyć o marzenia i dążyć do upragnionego cele. Ciężka i sumienna praca oraz zaangażowanie jaką wkładają w każdy trening jak widać owocnie procentuje mimo, iż turniej w Zamościu był dla nich pierwszym startem mam nadzieje, że w przyszłości pójdą w ślady trenera Piotra Tomczaka, moje lub Kasi Śmietana i zobaczymy ich na zawodach wyższej rangi”. Pozdrawiamy

INTERNATIONAL JUDO TRAINING CAMP 2016

 

Od 6 do 10 stycznia 2016 roku zawodnicy oraz trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce przebywali na kilkudniowym zgrupowaniu w Elblągu. Pod okiem mistrzów Judo szlifowali technikę i przygotowywali się do sezonu 2016. Zawodnicy w składzie: Katarzyna i Sławomir Śmietana i Maciej Czuba oraz trenerzy p. Piotr Tomczak i Sebastian Rogoża uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez min. Evgeny Lvov - Znakomity rosyjski zawodnik, trzykrotny medalista mistrzostw ZSRR. Utytułowany trener rosyjskich drużyn kobiet, juniorów i młodzieżowców. Jego podopieczni zdobywali medale Mistrzostw Świata Juniorów i Młodzieżowców a z reprezentacją kobiet zdobył medale olimpijskie. Podczas campu odbyło się seminarium szkoleniowe w ramach programu realizowanego przez Europejską Unię Judo "Improve Your Club" gdzie ekspertem był Hiroshi Katanishi 8 Dan. Zawodnicy w czasie dnia mieli 2 treningi dziennie po 2 godziny podczas, których doskonalili technikę i walczyli w walkach treningowy ( sparingach ). Piąta edycja tego wydarzenia zgromadziła rekordową ilość uczestników z siedmiu krajów! Ponad 700 judoków i judoczek oraz około 200 trenerów brało udział w szkoleniu Judo na najwyższym poziomie. 

 

 

2015 rok

SUKCESY MŁODYCH ZAWODNIKÓW W CHEŁMIE

 

 

12 grudnia 2015 roku w Chełmie, odbyły się Otwarty Międzynarodowy Turniej Mikołajkowy Dzieci w Judo. Nasi zawodnicy w składzie: Gabriela Śmietana, Jakub Matysiak, Kacper Kowal i Maciej Czuba dzielnie reprezentowali Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce. W zawodach wzięło  udział blisko 200 zawodników z Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Świetnie zaprezentowali się nasi judocy a potwierdzeniem było zdobycie aż 3 medali. Świetnie zaprezentowała się nasza jedyna judoczka Gabriela Śmietana, która stoczyła bardzo pasjonujące pojedynki w swojej kategorii wagowej, tym samym zdobywając srebrny medal. Na pochwałę również zasługuje Maciej Czuba, któremu udało się wywalczyć II miejsce. Nasz najmłodszy zawodnik Jakub Matysiak w pięknym stylu rzucał swoich rywali na matę jedynie w walce finałowej uległ doświadczonemu zawodnikowi z Radzynia, zajmując II miejsce. Startujący w najliczniejszej kategorii zawodów Kacper Kowal dzielnie walczył i starał się wygrywać swoje pojedynki jednak zabrakło trochę szczęścia i brązowy medal przeleciał Kacprowi tuż koło nos. Ostatecznie Kacper zajął V miejsce na 12 zawodników. Jak widać z turnieju na turniej nasi judocy coraz lepiej sobie radzą. Dobra postawa wszystkich reprezentantów Judo Team Modliborzyce do zasługa ciężkich i solidnych treningów oraz ogromnego zaangażowania naszej młodzieży. Mamy nadzieje, że zainspiruję to młodzież z naszej okolicy do aktywnego trybu życia oraz większej aktywności fizycznej. Brawa dla zawodników ! Życzymy im jak najwięcej medali.

KURS DOSZKOLENIOWY KYU I DAN

 

 

Dnia 05 grudnia 2015 roku na sali Judo im. J. Niedomagały w Warszawie miał miejsce kurs doszkoleniowy z zakresu stopni szkoleniowych w judo kyu i dan, nasz wychowanek a zarazem instruktor Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce Sebastian Rogoża był uczestnikiem owego kurs oraz kandydatem a stopień mistrzowski w judo 1 DAN. Prowadzący kurs byli: p. Jarosław Mroczko 7 Dan; p. Wiesław Błach 7 Dan; p. Zdzisław Grochowski 7 Dan; p. Marian Jasiński 7 Dan; Czesław Koperski 7 Dan; p. Wojciech Niedomagała 6 Dan; p. Marcin Nowakowski 4 Dan. Po całym dniu zmagań na tatami oraz doskonaleniu technik kata przyszedł czas na egzamin, który Sebastian zaliczył pozytywnie. Sebastian jest pierwszym wychowankiem Judo Team Modliborzyce, który ma stopień mistrzowski w Judo. Jak sam zawodnik wspomina : " ... wreszcie po  12 latach ciężkiej pracy na tatami udało się " . Życzymy Sebastianowi samych sukcesów na macie jako zawodnik oraz trener.

Podbijamy Lublin !!!
Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili,że są w świetnej formie. Dla niektórych zawodników był to debiut na tych zawodach. Prestiżowy turniej w Lublinie cieszy się dużą popularnością judoków z polski, jak i z krajów sąsiednich: Ukrainy i Białorusi. Do Modliborzyc przyjechały 4 medale i puchar. Poziom startujących bardzo wysoki. Na lubelskich matach Judo team Modliborzyce w kategorii dzieci reprezentowali: Jakub Matysiak, Rafał Dziadosz, Bartłomiej Dziewa, Kacper Radwan, Gabriela Śmietana.
 
Jako pierwszy pojedynki swoje rozpoczął Kuba i Bartek. Obaj chłopcy mieli najliczniejsze kategorie wagowe. Po wielu pojedynkach obaj zajęli bardzo dobre punktowane VII miejsce.Następnie na tatami swoje umiejętności wykazała Gabrysia. Po wielu starciach Gabi przegrała walkę o wejście do finału i wywalczyła brązowy medal. Rafał również pokazał, iż jest w świetnej formie. Stoczył bardzo dobry pojedynek finałowy lecz ostatecznie przegrany. Rafał zdobył srebro i z zawodów na zawody powiększa swój dorobek medalowy. Kacper Radwan jako nowy nabytek klubu, próbował swoich sił. Niestety przegrał walkę o brąz i uplasował się zaraz obok podium. Podobny los przytrafił się Patrykowi Kotwicy w kategorii młodzik. Patryk stoczył sporo bardzo dobrych walk pomimo, iż w klubie trenuje od niedawna. Nasz zawodnik ostatecznie był V. Postaci tych początkujących judoków dają dobre perspektywy na przyszłość. W tej samej kategorii wiekowej co Patryk, wystartował także Michał Galek i Maciej Czuba. Obaj zawodnicy startowali w wadze do 60 kg, stoczyli po 3 walki i uplasowali się na V miejscu. Po pojedynkach stoczonych przez Michała i Maćka można wyciągnąć wnioski, iż są świetnie wytrenowani ale brakuje im obicia się na matach turniejowych. W najstarszej grupie wystartowało rodzeństwo Sławomir i Katarzyna Śmietana. Sławek po kilku ciężkich pojedynkach przywiózł do domu piękny brązowy medal, natomiast Kasia (nasza faworytka) zrobiła coś więcej. Nie dość, że wywalczyła medal w kolorze złota to jeszcze dzięki czterem wygranym walkom wygranym przed czasem przez ippon, została wybrana najlepszą zawodniczką Międzynarodowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Nagrodą za ten wysiłek jest wspaniały puchar, który można będzie obejrzeć w gablocie klubowej znajdującej się w szkole w Modliborzycach obok sekretariatu.
 
Pragnę jeszcze dodać iż wszystkie dyplomy, medale i puchar wręczała Arleta Podolak - mistrzyni świata 2013 i tegoroczna drużynowa wicemistrzyni świata. Pochodzi ona z niedalekiego Zamościa i jest dowodem na to, iż również na Lubelszczyźnie rodzą się gwiazdy. Każdy zainteresowany otrzymał autograf (kolejka była niemała).
 

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów.

WARSAW JUDO OPEN

 

 

W dniach 26-27 IX 2015 roku w Warszawie odbyła się już XVII edycja prestiżowego turnieju jaki jest WARSAW JUDO OPEN. Już sama liczba startujących zawodników i zawodniczek przyprawić mogła nie jednego o dreszczyk emocji ponieważ, w tym roku wzięło udział aż 1207 judoków z Polski oraz 30 innych państw. Na tak wielkiej imprezie reprezentowała nas tylko jedna zawodniczka Katarzyna Śmietana. Judoczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce wystartowała w najliczniejszej kategorii U20W do 57kg. W jej wadzę wystartowało, aż 23 zawodniczki. Niestety od początku turnieju szczęście nie sprzyjało Kasi, która już w pierwszej walce trafiła na rozstawioną z numerem 1 reprezentantkę Białorusi Ulyana MINENKOVA, późniejszą triumfatorkę tej kategorii wagowej. Rywalka naszej judoczki to bardzo dobra i doświadczona zawodniczka startująca z powodzeniem w najważniejszych imprezach w Europie a także i na świecie. Ulyana na swoim koncie ma już II i III miejsca na Pucharach Europy a także udział na Mistrzostwach Świata czy Europejskich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży. Katarzyna pomimo bardzo mocnej rywalki nie wystraszyła się i dzielnie walczyła do samego końca dopiero ostatnie sekundy walki zadecydowały o potyczce naszej judoczki. Z racji, iż zawodniczka z Białorusi doszła do półfinału reprezentantka Modliborzyc trafiła do repasaży, gdzie, czekała na nią również bardzo doświadczona i znakomita judoczka z Ukrainy Valeriia KARAUSH. Po bardzo widowiskowej walce Kasi nie udało się wygrać. Przegrała minimalnie przewagą jednej kary Shido. Każda porażka nas czegoś uczy wierzymy, iż nasza judoczka jest na tyle doświadczoną i mądrą zawodniczką, która na pewno wyniosła wiele z przegranych pojedynków. Po zakończeniu walk eliminacyjnych Kasia wraz z trenerem Sebastianem udali się do hotelu na zasłużony odpoczynek ponieważ już następnego dnia czekało na nich kolejne wyzwanie a mianowicie zgrupowanie po zawodach, w którym więzło udział aż 400 zawodników z 16 państw, w tym Azerbejdżan, Rosja, Białoruś, Estonia, Litwa, Łotwa, Ukraina, Czechy, Słowacja, Holandia, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania, Francja, Brazylia i Polska. Treningi były prowadzone przez jedną z legend Polskiego judo pana Waldemara Legień - dwukrotny mistrz olimpijski, brązowy medalista mistrzostw świata 1987, 1989 (w wadze 78 kg) i 1991 (w kategorii do 86 kg) oraz mistrz (1990) i wicemistrz Europy (1985), który obecnie jest trenerem we Francji. Była to świetna lekcja dla naszych judoków, którzy mogli pod szlifować technikę i powalczyć podczas wspólnego randorii. Życzymy Kasi wytrwałości dążenia do spełniania marzeń oraz realizacji upragnionych celów. Gratulację dla zawodniczki oraz jej trenera Piotra Tomczaka, który świetnie przygotowuje Kasie oraz młodzież z naszego klubu na te większe i mniejsze turnieje.

Dwa medale zdobyte przez jedną zawodniczkę.
19-20 września obyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski w Judo w Wolbromiu. Na zawody te wybrała się Katarzyna Śmietana wraz z trenerem Piotrem Tomczakiem. Obsada turnieju była zaskakująco mocna, gdyż chętnych osób pragnących wywalczyć medal było 167 z 35 klubów zarówno z Polski, jak i z Rumuni,Węgier czy Słowacji. Reprezentantka naszego klubu wystartowała w dwóch kategoriach wiekowych: do 17 i do 20 lat. W U17 w kategorii do 57kg Kasia w pierwszej walce spotkała się z zawodniczką z Błękit Tarnów. Nasza judoczka nie potrzebowała wiele czasu, aby rozprawić się z przeciwniczką i po minucie pojedynku wygrała starcie przez ippon, robiąc piękną technikę osotogari. W kolejnej walce trafiła na bardzo dobrą zawodniczkę Annę Kaletę. Dziewczyna ta znajduje się w kadrze polski i na licznych zawodach świetnie się reprezentuje. Pomimo tak dobrej formy Anny, modliborzanka po długim zmaganiu się z rywalką doprowadziła do wygranej przed czasem zdobywając I miejsce w swojej kategorii wiekowej i wagowej.
 
Wspólnie podjętą decyzją Katarzyny i trenera, był dalszy udział w zawodach lecz w starszej kategorii wiekowej. Walki przebiegały dość sprawnie i reprezentantka klubu z Modliborzyc dobrze sobie radziła. Tą dobrą passę udało się jedynie zatrzymać zawodniczce z zagranicy.
 
 

 

W starciu finałowym Katarzyna trafiła na reprezentantkę Węgier Balogh Kinge starszą od niej o trzy lata. Pomimo trudnego i zaciętego boju nasza wychowanka przegrała i ostatecznie uplasowała się na drugiej bardzo dobrej pozycji. Do Modliborzyc przyjechały dwa medale złoty i srebrny z czego jesteśmy wielce zadowoleni.

Po okresie wakacyjnym wracamy do treningów w Modliborzycach.

Judo to sport kształcący wasze dzieci.
Zdobycie mistrzostwa jest spełnieniem tymczasowym - bycie lepszym człowiekiem jest dokonaniem na całe życie. Ważniejsze niż "zrobienie" mistrza z każdego dziecka zaczynającego przygodę z
sportem powinno być budowanie poprzez sport lepszej osoby.

Takie właśnie jest judo, które w szczególności rozwija dyscyplinę, maniery, punktualność.

*Szacunek 

Jednym z unikalnych aspektów judo jest nauczany i wymagany w dojo (miejsce ćwiczeń) szacunek dla innych. W czasie treningu judo w dojo, obowiązuje posłuszeństwo i lojalność wobec nauczyciela, godne zachowanie (higiena i kultura osobista, honor, skromność) i wzajemne wspieranie się na drodze do osiągnięcia celu. 

Wytrwałość

Judo jest zarówno sztuką walki jak i sportem walki. Dzieci przygotowują się do wielu wyzwań, ponieważ w życiu, jak w judo, nie zawsze wygrywają. Dzieci uczą się wytrwałości, ale także tego, iż wygrywanie nie jest najważniejsze. Ważne są czas i wysiłek poświęcony na szkolenie, a także odnalezienie w sobie odwagi

* Odpowiedzialność

Młody adept judo uczy się również odpowiedzialności, a dokładniej bierze odpowiedzialność za własne sukcesy lub porażki. Jeżeli chce być najlepszy, musi pojawiać się na zajęciach, słuchać trenera, uczyć się techniki.

* Samoobrona 

Judo, jako że jest sztuką walki, zawiera w sobie elementy samoobrony.  Dzięki treningom judo dzieci rozwijają cechy motoryczne takie jak gibkość, siłę, wytrzymałość, koordynację, szybkość, zwinność.

Dlatego warto zadbać właściwie o nasze dziecko.

Treningi odbywają się dla grupy :

 

STARSZEJ w Poniedziałki i Czwartki o godz. 16.00

 

MŁODSZEJ (już od 5 lat ...) w Piątki o godz. 15.00

 

 

Serdecznie zapraszamy !!

Obóz w Szczawnicy.

 

 

Dwa tygodnie przetrenowane z najlepszymi klubami w województwie podkarpackim !

 

Od paru lat nasz klub nawiązał dobrą współpracę z kadrą województwa podkarpackiego, czego świetnym dowodem są wspólne wyjazdy na wakacyjne zgrupowania . Również i w tym roku spotkaliśmy się na obozie w Szczawnicy. Od 03 do 16 sierpnia ośmiu naszych zawodników w składzie: Katarzyna Śmietana,Rafał Dziadosz, Jakub Matysiak, Bartłomiej Dziewa, Maciej Czuba,Patryk Kotwica, Sławomir Śmietana oraz instruktor Sebastian Rogoża wzięło udział w rekreacyjno-sportowym obozie w Beskidach Zachodnich. Wraz z zawodnikami z klubów z Rzeszowa, Krosna,Stalowej Woli trenowali nad poprawą swojej sprawności fizycznej. Poranek młodzieży zaczynał się o godz 7.30 od rozruchu z elementami gimnastyki. W kolejnym etapie dnia dzieci jadły śniadanie, a następnie ruszały na trening biegowy po górach. Obowiązkowym,codziennym szczytem do zdobycia była Palenica(772 m) i Szafranówka (742 m.n.p.m.) Podczas przemierzonych tras judocy zobaczyli: Wąwóz ,,Homole” „Trzy Korony”(starsi), „Sokolicę” i inne szczyty. W głównej mierze wysiłek ten miał na celu poprawę wytrzymałości i wydolności ale także wzmocnienie siły mięśni. Po obiedzie który był o godz 13.30 zawodnicy szykowali się na sparingi w dojo(sali ćwiczeń). Podczas tego treningu uczono się wielu ciekawych technik. Na koniec dnia była kolacja i czas wolny, aż do ciszy nocnej. Wiele dni wyglądało podobnie lecz aby nie powiało nudą, organizatorzy zaplanowali dla judoków również wiele atrakcji. Wszystkie trzy grupy miały urozmaicony czas poprzez: wyjazdy na basen obok ośrodka wypoczynkowego i do Białki Tatrzańskiej do basenów termalnych w Aqua Parku, organizowane były także wycieczki zarówno rowerowe jak i piesze na słowacką stronę gór. W programie dzieci miały również spływ łodziami rzeką Dunajec, zjazd rynną Szafranówka i wjazd kolejką górską na Palenicę. Nie zabrakło też połączenia aktywności fizycznej z zabawą czego przykładem była wycieczka do Parku Linowego w Krościenku oraz gry i zabawy ruchowe na obiektach „Orlika”. Zwieńczeniem dwutygodniowych zmagań w górach było pasowanie na samurai, a następnie poczęstunek i dyskoteka.

 

 

Czas spędzony przez reprezentantów naszego klubu był okresem sumiennie przepracowanym. Mamy nadzieje, że ten wysiłek zaowocuje na matach turniejowych, na które nasi zawodnicy wracają już we wrześniu.

Puchar Europy juniorek i juniorów w judo we Wrocławiu!
Dnia 18-19.07.2015 roku odbył się Europejski turniej Judo we Wrocławiu. Impreza ta odbyła się już po raz czwarty. Tym razem wystąpiło w niej ponad 600 zawodników i zawodniczek z całego świata (z 32 krajów). Wbrew nazwie na zawody Pucharu Europy, przyjechali także judocy z USA, Kanady, Portoryko, Australii i kolebki tego sportu Japonii. Poziom był bardzo wysoki o czym przekonał się nasz były zawodnik Sebastian Rogoża. Pod okiem trenera kadry województwa podkarpackiego wziął udział w tych prestiżowych zawodach. W pierwszej walce trafił na bardzo silnego Izraelczyka Dante Amira uplasowanego w czołowej dziesiątce europejskich turniejów. Pojedynek był bardzo emocjonujący, żaden z zawodników nie odpuszczał. Niestety przeciwnik Sebastiana okazał się lepszy i wygrał walkę. Mimo porażki nasz wychowanek walczył dalej ponieważ reprezentant Izraela doszedł do finału i wciągnął judokę z Modliborzyc w repasaże. Tam na Sebastiana czekał Białorusin również posiadający duże umiejętności. Modliborzanin na początku walki został ukarany za niewłaściwy uchwyt. Pomimo wielu starań uzyskania prowadzenia w pojedynku Barysevich Mikita pokonał naszego rodaka. Należą się ogromne brawa dla Sebastiana za determinację i upór w realizowaniu marzeń. Jesteśmy z niego bardzo dumni,dla wielu miejscowych dzieci jest on autorytetem, gdyż uświadamia, że oni także mogą wyszlifować swój talent i zdobywać wysokie miejsca na licznych zawodach. Mamy nadzieje, że postawa Sebastiana zachęci i zmobilizuje młodych ludzi do większej aktywności fizycznej.Jest on przykładem, że warto mieć marzenia i wytrwale dążyć do ich realizacji. Nasz wychowanek udowodnił, iż pomimo wywodzenia się z tak małej miejscowości jaką są Modliborzyce można zaistnieć na arenie europejskiej, a nawet światowej.
 

 

Po zawodach odbył się camp z uczestnikami turnieju i zawodnikami z całej Polski. Wśród nich znaleźli się Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża. Przez dwa dni poprawiali swoją formę z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z Europy. Jest to duże życiowe doświadczenie dla reprezentantów naszego klubu. W ciągu dnia odbywały się dwa dwugodzinne treningi polegające na walkach sparingowych. Zdarzało się, iż w ciągu dnia jeden zawodnik stoczył 24 trudne pojedynki. Dla tak młodych organizmów jest to duży wysiłek, ale bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Mamy nadzieję, że za parę lat również pozostali zawodnicy pójdą w ślad Sebastiana i zaczną startować w tak ważnych zawodach( a może i zdobywać na nich miejsca na podium ).

Mini obóz Sztuk Walki w Zaklikowie

 

W dniach 06-12 lipca czwórka naszych zawodników w składzie: Katarzyna Śmietana, Sławomir Śmietana, Patryk Kotwica oraz Michał Galek wzięli udział w tygodniowym zgrupowaniu zorganizowanym przez dr Andrzeja Berezowskiego. Ćwiczenia w głównej mierze miały charakter rekreacyjno-sportowy, ale nie zabrakło również zajęć technicznych kategoriach. Nasi zawodnicy wykazali się wysoką sprawnością fizyczną zdobywając wiele medali. Ostatnie dwa dni cała reprezentacja spędziła w lesie w Zaklikowie na surwiwalu. Młodzi wojownicy musieli radzić sobie z wieloma przeciwnościami losu i korzystać z hojności matki natury. Pomimo, iż cała czwórka wróciła trochę nie wyspana i zmęczona wędrówką, to uśmiech widniejący na ich twarzach oraz radosne relacjonowanie pozostałym osobom z obozowiska dało znać iż są bardzo zadowoleni z wyprawy. Kasia, Sławek, Michał i Patryk śmiało potwierdzili, że była to dla nich przygoda na całe życie, którą chętnie by powtórzyli.

Zakończenie roku szkolnego!
Rok szkolny 2014-2015 można uznać za czas rzetelnie przepracowany, czego efektem są liczne osiągnięcia zawodników. Reprezentanci naszego klubu w pocie czoła wykonywali wszystkie potrzebne ćwiczenia, aby uzyskać jak najlepsze wyniki. Klub z roku na rok rośnie w siłę. W czasie
 

 

od września do czerwca w Uczniowskim Klubie Sportowym Judo Team Modliborzyce trenowało 65 zawodników. Nagrodą za całoroczny trudu młodych sportowców było uroczyste wręczenie dyplomów oraz sprzętu sportowego. Czas zbliżających się wakacji nie oznacza czasu lenistwa, a wręcz przeciwnie dużej aktywności fizycznej. Grafik zawodniczy jest dość napięty. Planowane są obozy: tygodniowy w Zaklikowie i dwa dwutygodniowe w Szczawnicy i Żywcu z najlepszymi kadrami wojewódzkimi w Polsce. Lipiec i sierpień na pewno będą sumiennie przetrenowane, aby od września móc znowu zdobywać miejsca na podium na zawodach sportowych. Dlatego liczymy na gorący doping kibiców i życzymy wytrwania w tym trudnym lecz bardzo ważnym okresie naszym zawodnikom. :)

Konkurs plastyczny ,,Judo- sport fair play''

 

Coroczny konkurs organizowany przez Uczniowski Klub Sportowy judo team Modliborzyce został rozstrzygnięty 30 marca 2015 roku. Zdecydowanie z roku na rok frekwencja uczestników jest coraz wyższa. Zebrane prace pozytywnie zaskoczyły organizatorów zarówno pod względem ilości, jak i wysokiej jakości dzieł. Po długich dyskusjach jury podjęło decyzję i ustanowiło miejsca

na podium dla następujących osób:

 

W kategorii wiekowej

 

* od 4 do 6 lat

I miejsce- Krzysztof Woźniak

II miejsce- Paulina Mickiewicz

III miejsce- Dawid Woźniak

Wyróżnienia:

- Tomasz Dąbrowski,

- Nikola Kobylarz,

- Julia Sobieszczańska,

- Jagoda Blacha,

- Łukasz Ryba.

 

*klasy I-III

I miejsce- Beata Dziewa

II miejsce- Jakub Matysiak

III miejsce- Patrycja Mickiewicz

Wyróżnienia:

- Mariusz Cyran,

- Emilia Śmietana,

- Filip Taradyś.

 

*klasy IV-VI

I miejsce- Wiktoria Kwaśnik

II miejsce- Gabriela Śmietana

III miejsce- Rafał Dziadosz

Wyróżnienia:

- Maciej Czuba,

- Małgorzata Śmietana,

-Bartosz Czuba.

 

*klasy gimnazjum i liceum

I miejsce- Justyna Pikula

II miejsce- Katarzyna Śmietana

 

III miejsce- Agata Tworogowska

Nasi zawodnicy lubią brąz !!!

 

Dnia 14.06.2015 roku grupa sportowców Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce wyjechała na Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo. Podczas ostatniego startu nie udało się żadnemu z zawodników zdobyć miejsca medalowego. Tym razem jednak poszło im całkiem nieźle.

Turniej cieszy się mocną obsadą zawodników zarówno z kraju jak i z zagranicy. Nasi zawodnicy w składzie: Gabriela Śmietana, Jakub Matysiak, Rafał Dziadosz, Bartłomiej Dziewa i Bartosz Czuba nie przynieśli nam wstydu, wręcz przeciwnie powinniśmy być z nich dumni. Cała piątka wycisnęła z siebie siódme poty, próbując zdobyć przewagę punktową. Judocy z modliborskiego klubu po wielu wyczerpujących walkach zdobyli, aż trzy brązowe medale. Mieliśmy okazję ujrzeć Gabrysię, Kubę i Bartka wchodzących na podium. Rafał i Bartosz również stoczyli świetne pojedynki, w których nie wiele zabrakło i byłby medal. Obaj sportowcy uplasowali się zaraz za podium. Jak widać klub prężnie się rozwija i ciężka praca na treningach daje coraz lepsze efekty. Mamy nadzieję, że kolejne starty będą równie udane jak ten.

 

 

OTWARTE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W JUDO.

1 marca 2015 roku w Lublinie miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo, w których wzięli udział nasi zawodnicy. Najmłodszym uczestnikiem naszego teamu był Sławomir Śmietana  startujący w kategorii wagowej do 50 kg. Po bardzo zaciętych i wyrównanych walkach Sławek uplasował się na wysokim V miejscu. Był to duży sukces naszego zawodnika zważając na to, iż wystartował on w nowej dla siebie kategorii wagowej, która była jedną z najbardziej obsadzonych. W zawodach udział wzięli również starsi zawodnicy Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża. Kasia stoczyła trzy walki z czego dwie w krótkim czasie rozstrzygnęła  na swoją korzyść rzucając swoje rywalki na Ippon. W finale musiała uznać wyższość rywalki z Ukrainy Khrystyny Ianchuk, z którą przegrała na punkty zajmując II miejsce. Startujący w kategorii wagowej do 66 kg. Sebastian Rogoża wygrał swoje 4 z 5 stoczonych walk. Wszystkie z nich były bardzo zacięte i emocjonujące a najbardziej pojedynek  o I miejsce, w którym dopiero ostatnie sekundy walki wyłoniły zwycięzce. Niestety tym razem nie był to nasz zawodnik.  Dwa srebra i V miejsce to dobry wynik naszych judoków. Gratulujemy im kolejnych sukcesów oraz życzymy sezonu bez kontuzji, cierpliwości i wytrzymałości w tym co robią oraz udanych startów w tym nowo rozpoczętym 2015 roku.

SEBASTIAN ROGOŻA REPREZENTANTEM POLSKI W 2015 ROKU!

 

Niespełna 19-letni mieszkaniec Modliborzyc Sebastian Rogoża został powołany do Kadry Narodowej Juniorów w 2015 roku.

Na ten sukces młody zawodnik pracował przez cały rok walcząc i utrzymując się w czołówce krajowej na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Rok 2014 w rankingu pucharowym Polskiego Związku Judo nasz zawodnik ukończył na bardzo wysokim III miejscu. Do jego największych osiągnięć w mienionym roku były:

- II miejsce Puchar Polski Juniorów. Piła 08.03.2014 r.

- VII miejsce Otwarty Puchar Polski Juniorów. Łódź 25.05.2014 r.

- I miejsce Otwarty Puchar Polski Juniorów. Opole 08.06.2014 r.

- V miejsce Otwarty Puchar Polski Juniorów. Sochaczew 06.09.2014 r.

- VII miejsce Warsaw Judo Open. Warszawa 28.09.2014 r.

 

- I miejsce Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Lublin 07.12.2014 r.

2014 rok

DODATKOWY TRENING ORAZ KALENDARZE JUŻ DO ODBIORU! ZAPRASZAMY

 

 

Serdecznie miło jest nam poinformować i zaprosić wszystkich judoków na ostatni już w tym roku trening, który odbędzie się 29. XII. 2014 roku. ( poniedziałek ). Kto z was jeszcze nie odebrał Kalendarza klubowego na 2015 rok zapraszamy po odbiór na dzisiejszym treningu ( tj. 22.XII.2014 r. godz. 16.00 ) lub w pierwszy poniedziałek po świętach. Do zobaczenia na macie:)

Witaj Mikołaju !

 

6 grudnia mieliśmy okazję powitać miłego gościa. Ku zaskoczeniu wielu dzieci na tatami pojawił się Św. Mikołaj, który chciał też potrenować. W momencie gdy zobaczył jaki poziom reprezentują zawodnicy naszego klubu szybko się rozmyślił. Postanowił wynagrodzić trud, pracę oraz zaangażowanie wkładane w wykonywane ćwiczenia przez cały rok. Każde z dzieci zaprezentowało swoje umiejętności przed Mikołajem i otrzymało prezenty.

 

 Chociaż nasz klub jest nie wielki to jednak jego losy są obserwowane nawet na biegunie polarnym.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

 

 

Dnia 25 października 2014 na lubelskich matach w Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Turniej w Lublinie był bardzo mocno obsadzony, aż 311 zawodników z Polski i Ukrainy. Nie zabrakło również naszej ekipy z Modliborzyc w składzie: Wiktoria Kwaśnik, Aleksandra Wielgus, Gabriela Śmietana, Julia Janik, Jakub Matysiak, Paweł Kwaśnik, Rafał Dziadosz, Bartłomiej Dziewa, Maciej Czuba oraz Sławomir Śmietana. Najlepiej spisał się Maciej Czuba, który zajął bardzo wysokie punktowane IV miejsce. Honor naszej drużyny uratowali również rodzeństwo Gabriela i Sławomir Śmietana, którzy po zaciętych walka wywalczyli V miejsca w swoich kategoriach wagowych i wiekowym. Niestety pozostałym reprezentantom klubu nie udało się przejść swoich pierwszych walk eliminacyjnych i odpadli z turnieju. Raz się wygrywa raz przegrywa. Mamy nadzieje, że kolejnym razem będzie lepiej i nasi zawodnicy postarają się o więcej miejsc punktowanych a może nawet ktoś z naszej ekipy pokusi się o medal. Jeszcze raz ogromne brawa i gratulację dla wszystkich judoków z Modliborzyc. Fotorelacja z zawodów w Galerii zdjęć. Zapraszamy

Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy 2014 (Wrocław Open)

 

 

11-12 października w pięknej,  nowoczesnej hali, którą mogliśmy podziwiać już tego roku w czasie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbył się turniej na czterech matach dla najlepszych judoków z Polski i Europy! W tym roku na zawodach pojawiły się reprezentacje narodowe Litwy, Szwecji, Azerbejdżanu, Czech, Słowenii, kluby z Niemiec, Holandii, Włoch, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Rosji, Francji. Modliborzyce na tym turnieju reprezentowało dwoje naszych zawodników Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża. Niestety turniej we Wrocławiu nie można uznać za udany, mimo dobrych walk naszych zawodników oboje odpadli już w pierwszej rundzie eliminacji. Katarzynę zobaczyliśmy w nowej kategorii wagowej i trzeba przyznać ze ta zmiana była bardzo trafnym posunięciem w karierze młodej zawodniczki z Modliborzyc. Mimo porażki w pierwszej walce wierzymy że Kasia jeszcze nie jednokrotnie pokaże że jest w stanie wygrywać z najlepszymi zawodniczkami w Polsce i Europie. Natomiast Sebastian w pierwszej walce trafił na reprezentanta Czech, w której przez swoją nieuwagę dał się odkręcić i przegrał minimalnie na punkty 7:5 ( Wazari na Yuko dla Czecha). Teraz zawodników czeka okres roztrenowania i regeneracji organizmu po czym rozpoczną oni przygotowania do startów w 2015 roku. Swoje pierwsze starty zawodnicy zaplanowane mają na marzec 2015 roku.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików w Judo.

 

 

 

 

W sobotę 13 września 2014 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików. W zawodach nasze województwo reprezentował zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce Sławomir Śmietana. Startujący w nowej kategorii wagowej, po bardzo emocjonujących walkach zajął ostatecznie bardzo dobre IX miejsce. Należy dodać, że Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są jednymi z czterech zawodów wchodzących do punktacji sportu młodzieżowego. Pozostałe najważniejsze to Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych), Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów oraz Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn. Ogromne gratulacje dla naszego zawodnika. Mamy nadzieje, że sukcesy odnoszone w tak młodym wieku przeniosą się również na dobre wyniki w starszych grupach wiekowych min. juniorach młodszych, w których Sławomir on nowego roku będzie startował.

Warsaw Judo Open – Europejski Turniej Judo.

 

 

Dnia 28 września 2014 roku na hali Torwar przy ulicy Łazienkowej w Warszawie odbył się jeden z największych turniejów w Europie Warsaw Judo Open. W tym roku udział wzięło ponad 1000 zawodników i zawodniczek z całej Europy oraz części Azji. Nie zabrakło także akcentu z naszych małych Modliborzyc. Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża to oni reprezentowali klub oraz Modliborzyce na tak wielkich zawodach. Kasia w pierwszej walce trafiła na wolny los co dało jej przepustkę do kolejnej walki eliminacyjnej, w której spotkała się z zawodniczką z T.S. MOSiR Bochnia . Nasza judoczka nie dała szans swojej rywalce i potrzebowała niespełna minuty, aby się z nią rozprawić. W kolejnej walce na Katarzynę czekała trochę bardziej wymagająca zawodniczka. Niestety, Kasia nie podołała i minimalnie przegrała na punkty. Zajmując ostatecznie IX miejsce. Sebastian w pierwszej walce również miał wolny los jednak w kolejnej trafił na późniejszego zwycięzce tej kategorii Rosjanina Larkina. Walka była bardzo emocjonująca żaden z zawodników nie odpuszczał. Niestety Sebastian dał się zaskoczył i został złapany w trzymanie. Mimo porażki naszego zawodnika walczył on dalej ponieważ reprezentant Rosji doszedł do półfinałów i wciągnął judokę z Modliborzyc w repasaże. Tam na Sebastiana czekał zawodnik z Ukrainy Hasanov, któremu Seba nie dał szans kończąc walkę dźwignią. W pojedynku o V miejsce i przepustkę walki o brązowy medal reprezentant Judo Team Modliborzyce miał stoczyć z aktualnym Mistrzem Polski. Pojedynek układał się po myśli naszego zawodnika nawet minimalnie prowadził na punkty, jednak nieuwaga Sebastiana dużo go kosztowała i po raz kolejny dał się złapać w trzymanie. Ostatecznie kończąc zawody na VII miejscu. Mimo, iż naszym zawodnikom nie udało się przebić do strefy medalowej możemy być z nich dumni. Na tak wielkim turniej jak Warsaw Judo Open być wśród 10 najlepszych zawodników z Europy to nie lada wyczyn, dlatego ogromne brawa i gratulację dla nich. Mamy nadzieje, że w przyszłości zobaczymy ich już w strefie medalowej, a teraz możemy jedynie życzyć im dalszego zapału i chęci do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo.

 

Dnia 06.09.2014 roku w Sochaczewie miała miejsce Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Na tych zawodach jedynym reprezentantem Modliborzyc był Sebastian Rogoża, który uplasował się tuż za podium. Judoka UKS Judo Team Modliborzyce trafił go grupy z dwoma zawodnikami z Ukrainy oraz reprezentantem Mińska Mazowieckiego Tomaszem Sterniecki. Niestety pierwsze walki nie ułożyły się po myśli naszego zawodnika, który musiał uznać wyższość swoich rywali za wschodniej granicy naszego kraju. Dopiero w trzeciej walce nastąpiło przełamanie. Sebastian bez większych problemów poradził sobie z zawodnikiem z M. Mazowieckiego i tym samym zajął V miejsce. Reprezentant Modliborzyc może uznać te zawody za udane, chodź mały niedosyt pozostaje. Jednak należą się ogromne gratulacje dla Sebastiana. Życzymy mu dalszego zapału i determinacji do realizowania i spełniania życiowych celów i marzeń.

Obóz rekreacyjno-sportowy w Szczawnicy

 

Od 5 do 18 sierpnia 2014 roku reprezentanci ( w składzie: Jakub Matysiak, Bartłomiej Dziewa, Bartosz Czuba, Maciej Czuba, Kamil Góra, Gabriela, Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża) Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce,  przebywali na dwu tygodniowym obozie przygotowawczym w Szczawnicy. Wraz z zawodnikami z Rzeszowa, Jasła, Stalowej Woli oraz Krosna rzetelnie trenowali szlifując swoją technikę, robiąc wytrzymałość, szybkość i wydolność. Każdego dnia nasi judocy mieli nie lada wyzwanie stawiacz czoła nowym wyzwaniom i morderczym treningom na macie oraz w terenie. Zajęcia były prowadzone z podziałem na grupy ponieważ poziom zawodników oraz wiek był zróżnicowany byli oni podzieleni na 4 grupy. Mimo, iż była to połowa wakacyjnej przerwy od szkoły to nie od Judo. Pierwszy trening tzn. rozruch zaczynał się już o godzinie 7.30, na którym młodsi uczestnicy obozy pobudzali swoje ciała do cięższej pracy przez ćwiczenia rozciągające. Starsi natomiast mieli trochę bardziej intensywne rozruchy, którymi przeważnie był 30-sto minutowy bieg ciągły. Po śniadaniu była chwila relaksu i odpoczynku oraz przygotowanie się przed wyjściem w teren. Tego roku pogoda nie dopisywała i wyjścia w góry były nieco ograniczone ze względu na bezpieczeństwo naszych najmłodszych pociech, jednak starszym to nie przeszkadzało i dzielnie radzili sobie z ciężkimi warunkami atmosferycznymi. Gdy pogoda była już bardzo fatalna i wyjście w góry było również niebezpieczne dla starszych szli oni na pobliski tor przeszkód gdzie robili siłę i wytrzymałość. Nie zabrakło również atrakcji takich jak wizyta w parku linowym w Krościenku czy chwila relaksu i odprężenia w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej. Niedziela to zazwyczaj dzień wolny od treningów, jednak zawodnicy spędzali ją aktywnie na orliku lub na zwiedzaniu malowniczych terenów Szczawnicy. Zorganizowany był również wyjazd rowerowy na Słowację oraz ognisko połączone z dyskoteką.

 

Mimo, iż judocy wrócili do domu zmęczeni, to zapewne z większymi umiejętnościami technicznymi jak i bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym do startów w zawodach. Mamy nadzieje, że ta ciężka praca jaką każdy z naszych zawodników wkładał na obozie zaprocentuje i będziemy mogli cieszyć się licznymi sukcesami reprezentantów Modliborzyc.

Świetny występ Sebastiana Rogoża na Otwartym Pucharze Polski w Opolu.

 

Takiego scenariusza nie spodziewał się nikt z nas nawet sam zawodnik przyznaje, że mu się to nie śniło. 8 czerwca 2014 roku w Opolu został rozegrany kolejny i ostatni przez wakacyjną przerwą Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Na dodatek zawody w Opolu miały miano Otwartego Puchary Polski, gdzie mogli startować ekipy nie tylko z naszego kraju. Sebastian Rogoża przerósł nasze i swoje oczekiwania zajmując I miejsce w kategorii wagowej do 60 kg. W tym roku Sebastian już raz udowodnił, że jest w świetnej predyspozycji i stać go na naprawdę dobre wyniki co potwierdziło jego pierwsze podium w karierze na Pucharze Polski w Pile, gdzie zajął wtedy wysokie II miejsce. Reprezentant Modliborzyc stoczył na turnieju w Opolu, aż cztery walki. Sebastian wszystkie swoje pojedynki zakończył przed czasem nie dając żadnych szans swoim rywalom. Mimo, iż losowanie nie było dobre dla judoki UKS Judo Team Modliborzyce ten jednak się nie załamał i dzięki swojej ambicji, determinacji i wiary w siebie udowodnił, że jest w stanie wygrywać z czołówką naszego kraju. Pierwszą swoją walkę Sebastian stoczył z reprezentantem Czarnych Bytom Patrykiem Godek. Mimo, iż bilans ich walk był po stronie zawodnika z Bytomia 3-0 to Sebastian się tym w ogóle nie przejął i bardzo zmobilizowany podszedł do tej walki co dało mu już w 2 minucie upragnione zwycięstwo. Nasz zawodnik po ataku na soe-nage przeszedł od razu do duszenia trójkątnego i zawodnik z Bytomia musiał się poddać. Kolejną walkę judoka z Modliborzyc stoczył z Dominikiem Grzywacz z Jastrzębia-Zdrój. Był to również bardzo wymagający rywal i zwycięzca ostatniego Pucharu Polski w Łodzi, na którym nasz zawodnik zajął VII miejsce. Sebastian od początku walki dominował. Złapał swojego przeciwnika w dwie ręce i rozbijał nogi nie dając mu ustać na nogach. Gdy poczuł że jego rywal jest już zmęczony wykonał swój ulubiony rzut osoto-gari i wygrał tą walkę w bardzo spektakularny sposób na Ippon. Do kolejnej walki Sebastian podszedł bardzo skoncentrowany i zmobilizowany, gdyż była to walka półfinałowa a jego przeciwnikiem był zawodnik z Kielc. Mimo przewagi fizycznej swojego rywala Sebastian szybko przejął inicjatywę, przeszedł do dźwigni na staw łokciowy i zawodnik z Kielc musiał się poddać. W finale nasz reprezentant miał spotkać się ponownie ze wspomnianym wcześniej zawodnikiem Czarnych Bytom Patrykiem Godek, gdyż oprócz porażki z naszym judoką Godek nie przegrał już żadnego pojedynku. Walka finałowa była najcięższą przeprawą Sebastiana do upragnionego złota. Judoka z Modliborzyc potrzebował, aż 3 minut, aby uporać się ze swoim rywalem. Jednak zrobił to w bardzo ładny sposób co docenili również kibice na sali bijąc brawa dla naszego zawodnika. Sebastian wszedł w moment i można by rzec, że „ wbił ‘’ swojego rywala w mate robiąc osoto-gari. Jak widać mimo, iż pochodzimy z niewielkiej miejscowości można się tu rozwijać i wybić na arenie krajowej. Mamy nadzieje, że sukces Sebastiana zachęci i zmobilizuje młodych ludzi do większej aktywności fizycznej. Nasz zawodnik jest przykładem, że warto mieć marzenia i spełniać je za wszelką cenę. Upór, zaangażowanie i litry potu wylane na treningach przynoszą oczekiwane efekty. Wygrana Sebastiana przybliża go do startu w Pucharze Europy, który 19-20 lipca ma się odbyć we Wrocławiu. Teraz jednak przed naszym zawodnikiem krótkie ale zasłużone wakacje.  Za niespełna miesiąc zawodnik z Modliborzyc wyjedzie na kolejne obozy i zgrupowanie, aby przygotować się do drugiej części sezonu startowego. Mamy nadzieje, że będzie ona również bogata w sukcesy. Niżej znajduje się, krótka rozmowa z Sebastianem, w której opowiada nam o jego historii z judo, przygotowaniach, starcie  wrażeniach i uczuciu jakie towarzyszyły mu po wygranych zawodach:

 

 

„ Moja historia z judo zaczęła się w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Na pierwszy trening zaprowadził mnie mój tata za co jestem mu bardzo wdzięczny. Moim pierwszym trenerem był pan Karol Miśkowski i można powiedzieć, że to jemu również zawdzięczam ten sukces mimo, iż z panem Karolem nie pracuje już tyle lat to on zaszczepił we mnie zamiłowanie do Judo. On jako pierwszy nauczył mnie podstaw tego sportu za co serdecznie mu dziękuje. Kolejnym moim trenerem był Tomasz Wybranowski z którym zacząłem współprace po 2 letniej przerwie. Zamiłowanie do tego sportu pozostało i strasznie chciałem wrócić na matę.  Praca z panem Tomkiem również nam się dobrze układała i robiłem wyniki na szczeblu krajowym i międzynarodowym jednak po 3 latach współpracy musieliśmy się rozstać jednak dziękuje mu za te lata spędzone na wspólnych treningach. Obecnie moim trenerem jest pan Piotr Tomczak, z którym trenuje od ponad roku i jestem zadowolony ze wspólnej pracy i jak widać przynosi to oczekiwane efekty. Jednak nie obyło by się to bez moich sparing partnerów na co dzień na macie trenuje z Kasią Śmietana, która dzielnie znosi moje niewygodne rzuty. Kondycyjnie pomaga mi się przygotować brat Katarzyny Sławomir, z którym biegam i robię siłę. Natomiast do walk pomagają mi moi przyjaciele i dawni zawodnicy naszego klubu Mateusz Muzyka, Grzegorz Gajór i Karol Kucharski to z nimi gdy mają wolną chwile mogę powalczyć. Dziękuje im za to, że zawsze znajdują dla mnie czas i nigdy mi nie odmawiają. Tak naprawdę gdyby nie Ci wspaniali ludzie między którymi  się obracam nie było by tego sukcesu. Najbardziej jestem zadowolony z walki z Godkiem, wreszcie się przełamałem i wygrałem z nim. Jeszcze nie dawno na Mistrzostwach Polski poległem z nim w pierwszej walce a teraz udowodniłem, że jednak warto dążyć do celu. Przyznam szczerze na, że do walki finałowej podchodziłem z lekkimi obawami jednak moi znajomi oraz trener, który nie mógł być tym razem ze mną na zawodach i telefonicznie dawał mi po każdej walce rady uświadomili mi, że to jest mój dzień, że Bóg dał mi szanse trzeba tylko ją było umiejętnie wykorzystać. Tego dnia czułem się dobrze jednak kontuzja pleców dała o sobie znać i po każdej walce musiałem konsultować się z lekarzem. Po wygranych zawodach nie miałem za bardzo czasu na świętowanie ponieważ śpieszyłem się na pociąg do domu, aby tam z moimi bliskimi cieszyć się swoim sukcesem. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy wierzą we mnie i mi pomagają oraz tym którzy życzą mi jak najgorzej to oni mnie motywują do jeszcze cięższych treningów. Pozdrawiam "

Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo

 

 

25 maja 2014 roku w Łodzi odbyły się kolejne zawody z cyklu Puchar Polski. W grupie juniorów nasz klub reprezentował Sebastian Rogoża. Nasz zawodnik stoczył 4 walki, z czego 2 wygrał i 2 przegrał. Niestety, już w drugiej walce turnieju Sebastianowi odnowiła się kontuzja kręgosłupa, która uniemożliwiała mu dalszy udział w zawodach. Ostatecznie nasz zawodnik zajął dobre 7 miejsce i przywiózł z Łodzi kolejne punkty. Mamy nadzieje, e dobra postawa naszego zawodnika w tym roku zostanie doceniona przez trenerów kadry narodowej i Sebastian zostanie powołany na Puchar Europy, który w dniach 19-20 lipca 2014 roku ma się odbyć we Wrocławiu.

Udany debiut Sławomira Śmietana na Otwartym Pucharze Polski Młodzików i Młodziczek w Łodzi

 

 

Dnia 24maja 2014r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi miał miejsce Otwarty Puchar Polski Młodzików. Na imprezie tej rangi Modliborzyce reprezentował tylko jeden zawodnik - Sławomir Śmietana, który startując w najliczniejszej kategorii zawodów ( aż 27 zawodników ) zajął bardzo dobre 14 miejsce. Były to pierwsze zawody ogólnopolskie naszego zawodnika. Jest nam niezmiernie miło, że mamy wśród młodszej grupy także judokę, który łapie się do czołówki naszego kraju. Otwarty Puchar Polski to nie tylko liczne ekipy z Polski, ale kluby z Ukrainy, Rosji, Estonii, Białorusi, Litwy oraz Słowacji.

Nieudany start naszego zawodnika na Mistrzostwach Polski Juniorów.

 

 

Dnia 13 kwietnia 2014 roku nasz zawodnik Sebastian Rogoża wziął udział w Mistrzostwach Polski juniorów w Kielcach. Tych zawodów judoka z Modliborzyc nie może uznać za udane. W pierwszej walce Sebastian trafił na dobrze dysponowanego tego dnia i czołowego zawodnika jednego z najlepszych klubów w Polsce Patryka Godka z Czarnych Bytom. Walka od początku nie układała się po myśli naszego zawodnika, Sebastian był wolny i mniej aktywny niż jego rywal. Na dodatek popełnił fatalny błąd, który potem zadecydował o wyniku tego pojedynku. Sebastian po rzucie swojego przeciwnika upadł na yuko co dało jego rywalowi mały jednak bardzo znaczący punkt. Nasz zawodnik dopiero wtedy się obudził i zaczął gonić judokę z Bytomia jednak brakło czasu i sił, aby zakończyć walkę na swoją korzyść. Niestety tym razem nie udało się Sebastianowi przebić strefy eliminacyjnej i musiał on godnie przyjąć porażkę. Taki jest sport czasem się wygrywa czasem przegrywa jednak w duchu wierzymy, że ta porażkawzmocni naszego zawodnika, o czym będziemy mogli się przekonać za niespełna miesiąc na Otwartym Pucharze Polski w Łodzi.

Konkurs plastyczny: "JUDO - Sport, zabawa, uśmiech, przyjaźń"

Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce z organizował konkurs plastyczny pod hasłem: " Judo - Sport, zabawa, uśmiech, przyjaźń". Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce 21 marca 2014 roku podczas akademii związanej z obchodami pierwszego dnia wiosny. Wybór najpiękniejszych prac był bardzo trudny, iż wpłynęło do nas wiele interesujących i wspaniałych rysunków. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni i nikt nie został pominięty. Najlepsze prace dodatkowo zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi. A oto wyniki konkursu:

 

Kategoria do 6 lat

 

I miejsce - Karolina Chudy

II miejsce - Dominika Ryba

III miejsce - Beata Dziewa

 

Wyróżnienia:

 

- Karolina Paszek

- Filip Taradyś

- Martyna Śmietana

 

Kategoria klasy I - III  szkoły podstawowej

 

I miejsce - Mateusz Recław

II miejsce - Julia Siwkiewicz

III miejsce - Paweł Kwaśnik

 

Wyróżnienia:

 

- Julia Janik

- Łukasz Siwkiewicz

- Piotr Siwkiewicz

 

Kategoria klasy IV - VI szkoły podstawowej

 

I miejsce - Wiktoria Kwaśnik

II miejsce - Kinga Śmietana

  III miejsce - Gabriela Śmietana

 

Kategoria klasy I - III szkoły gimnazjalnej

 

I miejsce - Katarzyna Śmietana

II miejsce - Mateusz Jędzura

 

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy !

 

Prace konkursowe można oglądać w głównym holu obok sekretariatu w zespole szkół w Modliborzycach.  

Piotr Tomczak najlepszy wśród trenerów 2013 roku

 

 

 

 

 

1 marca 2014 roku w Stalowej Woli odbył się 42 Plebiscyt na najpopularniejszego sportowca Stalowej Woli. Jest nam niezmiernie miło, iż najlepszym Trenerem 2013 roku został pracujący z naszą młodzieżą Piotr Tomczak. To zaszczyt mieć w swojej kadrze szkoleniowca z takimi osiągnięciami. Trener Piotr cieszy się ogromnym szacunkiem i uznaniem wśród naszych zawodników. Ogromne gratulację dla trenera życzymy mu dalszych sukcesów.

" Marzenia się spełniają - trzeba tylko o nie walczyć do samego końca."


8 marca 2014 roku odbył się oficjalny Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Zawody rozgrywane był w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pile. Jedynym naszym reprezentantem na tym turnieju był Sebastian Rogoża, który do dziś nie może uwierzyć, w to czego dokonał. W zawodach wystartowało 189 zawodników z 67 klubów z całego kraju. Sebastian wystartował w kategorii wagowej do 60kg. gdzie wzięło udział 11 judoków. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce stoczył trzy pojedynki z czego dwa były na jego korzyść. Sebastian w pierwszej walce miał wolny los, natomiast kolejna walka była ciężką i męczącą przeprawą. Przed naszym zawodnikiem stanął młody i utalentowany zawodnik z jednego z najlepszych klubów Polski Gwardii Wrocław Stanisław Tomaszewski. Walka była wyrównana i dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę. Szczęśliwcem okazał się Sebastian, który częściej atakował i był dużo bardziej aktywniejszy niż jego rywal. Walkę półfinałową nasz zawodnik stoczył z Arkadiuszem Pauchem z Leszna. Początkowo walka nie układała się pomyśli naszego zawodnika. Było widać ogromną przewagę fizyczną jednak Sebastian stopniowo opanowywał sytuację i po niespełna minucie widać było już dominację reprezentanta Modliborzyc. Sebastian starał się stopniowo realizować taktykę obmyślaną wcześniej wspólnie z trenerem Piotrem Tomczakiem. Widząc zmęczenie swojego przeciwnika nasz zawodnik otworzył się i zaczął częściej i szybciej atakować co poskutkował pięknym rzutem. Niestety, ręce nie dociągnęły do końca i na koncie Sebastiana pojawiło się tylko wazari, jednak nasz zawodnik jest już na tyle doświadczony, że od razu przeszedł do dźwigni na łokieć i zakończył tą walkę przez poddanie rywala. Wygranie tej walki było przepustką do walki finałowej, w której nasz zawodnik zmierzyć się miał z dużo bardziej wymagającym rywalem Dawidem Pękala z Bielska-Białej. Pękala to utytułowany zawodnik, wielokrotny reprezentant kraju w Mistrzostwach Europy i Pucharze Europy jest także aktualnym Mistrzem Polski, to bardzo niewygodny przeciwnik. Jest niskim zawodnikiem i bardzo szybko pracuje na nogach o czym przekonał się Sebastian. Blok finałowy rozpoczął się późnym popołudniem, pierwszy zaatakował Pękala rzucając naszego zawodnika na wazari. Sebastian się jednak nie przestraszył i po chwili to on zaatakował swojego rywala i gdyby poszedł cały ciałem mielibyśmy bardzo miłą niespodziankę. Jednak tak się nie stało. Reprezentant "Janosika" Bielsko-Biała znowu atakował i wyprowadzał Sebastiana z równowagi, który popełnił błąd i dał się rzucić na kolejne wazari, które zakończyło walkę. Mimo przegranej Sebastian schodził z maty z uśmiechem na twarzy i łzami szczęścia. Wreszcie spełniło się jego sportowe marzenia, aby znaleźć się wśród najlepszych zawodników w kraju. Ciężka praca jaką wkładał przez 10 lat swojej kariery zawodniczej wreszcie przyniosła oczekiwany efekt. Jesteśmy pełni podziwu dla Sebastiana i dumni, że z takich małych Modliborzyc leżących, gdzieś na malowniczym pograniczu trzech regionów w województwie lubelskim jest zawodnik, który rozsławia naszą miejscowość. Jak dotąd żadnemu sportowcowi z Modliborzyc nie udało się zrobić takiego wyniku na szczeblu krajowym. Sebastian dzięki temu finałowi na Pucharze Polski otrzymał również I klasę sportową, jest to wysokie osiągnięcie i duże wyróżnienie dla samego zawodnika jak i miejscowości oraz szkoły do której uczęszcza. Udało nam się porozmawiać z Sebastianem, a oto krótka wypowiedź naszego zawodnika na temat zawodów oraz jego dalszych planach :

 


 " Marzenia się spełniają - trzeba tylko o nie walczyć  do samego końca! W tej walce do końca pomógł mi mój aktualny trener Piotr Tomczak, który wspierał mnie będąc przy macie. Jego rady i podpowiedzi były złotym środkiem na zajście tak daleko. Do tej pory nie mogę uwierzyć w to co się stało, jadąc na zawody nie pomyślałem, że mogę walczyć o medal a co dopiero być w wielkim finale. Spełniło się jedno z moich marzeń, z czego jestem bardzo szczęśliwy. Trzeba wracać do rzeczywistości i od poniedziałku ostro trenować przede mną jeszcze jedna ważna impreza w tym roku a mianowicie Mistrzostwa Polski, które odbędą się 12 kwietnia w Kielcach. Chciałbym się do nich jak najlepiej przygotować. Jeszcze raz pragnę podziękować mojemu Trenerowi Piotrowi za wsparcie oraz tym którzy nie wierzyli we mnie to oni motywowali mnie do cięższych treningów. A ten puchar dedykuje mojej dziewczynie, to taki mały prezent na dzień kobiet oraz przeprosiny, że nie mogłem być przy niej tego dnia. Pozdrawiam"

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

 


2 marca 2014 roku w Lublinie na hali przy ulicy Langiewicza 22 odbyła się kolejna edycja Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Modliborzyce były reprezentowane przez naszych dwóch doświadczonych zawodników, a mianowicie Karola Kucharskiego oraz Sebastiana Rogoża, obaj startujący w kategorii do 66 kg. Pierwszy na tatami pojawił się Karol, który w dość szybki sposób uporał się z reprezentantem Ukrainy robiąc mu skuteczną dźwignie na łokieć. Po walce Karola przyszedł czas na jego kolegę Sebastian, który dosyć długo nie mógł uporać się ze swoim rywalem. Cała walka toczyła się po myśli naszego zawodnika to Sebastian ciągle atakował i stwarzał wrażenie dużo aktywniejszego zawodnika. Trzecia walka był to bratobójczy pojedynek pomiędzy Karolem a Sebastianem. Zawodnicy się przyjaźnią i bardzo dobrze się znają dlatego takie pojedynki są najcięższe jednak tego dnia Sebastian był w lepszej predyspozycji i Karol musiał uznać jego wyższość. Obaj z uśmiechem opuszczali pole walki. Kolejną walkę stoczył Karol z zawodnikiem z Lublina. Po dobrym pojedynku nasz reprezentant dał się zaskoczyć i wpadł w trzymanie, z którego nie udało mu się wyjść. Następnie honoru bronił Sebastian, który w dość szybki sposób uporał się z rywalem rzucając go na ippon. Przed naszymi zawodnikami zostały już tylko ostatnie pojedynki. Karol bez jakiegokolwiek wysiłku uporał się ze swoim rywalem zajmując III miejsce w kategorii do 66kg. Gorzej było z Sebastianem, któremu we znaki dało się to iż walczył on w tej kategorii z dużą niedowagą. Nasz zawodnik w walce finałowej uległ reprezentantowi Ukrainy ostatecznie zajmując II miejsce. Był to jednak dobry prognostyk przed zbliżającym się Pucharem Polski, który miał się odbyć za tydzień. Obaj reprezentanci wrócili do domu zadowoleni. Zawody w Lublinie przez naszych zawodników są traktowane jako cykl przygotowawczy do turniejów ogólnopolskich i międzynarodowy dlatego też startują oni nie w swoich kategoriach wagowych celem lepszego przygotowania. Ten weekend można zaliczyć jako udany, łącznie z Lublina zawodnicy przywieźli dwa medale + brązowy medal Sławomira Śmietana, zdobyty w młodszej grupie wiekowej. Pozdrawiamy

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo

 

 

2 marca 2014 roku na hali CKF – miasteczko akademickie UMCS w Lublinie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Woj. Lubelskiego w Judo. Na zawodach w Lublinie mieliśmy tylko jednego reprezentanta w grupie junior młodszy a był nim Sławomir Śmietana. Zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce spisał się na zasłużony medal. Sławek tego dnia był w świetnej predyspozycji w każdą z walk wkładał wielkie serce i chęć do zwyciężania. Zawody w Lublinie były bardzo mocno obstawione ekipami za naszej wschodniej granicy - Ukrainy. Kategorii Sławomira była nie tylko najliczniejszą kategorią pod względem ilości zawodników ale równie zawodników z zagranicy, gdzie na 7 zawodników tylko 2 było reprezentantami naszego kraju. Sławek w swojej pierwszej walce trefił na dosyć mocnego judoke z Ukrainy i gdyby nie popełnienie małego błędu przez naszego zawodnika moglibyśmy cieszyć się z jego zwycięstwa. Przeciwnik Sławka był doświadczonym zawodnikiem i wykorzystał moment , niestety ta walka nie ułożyła się po naszej myśli. Do kolejnej walki reprezentant z Modliborzyc wyszedł jeszcze bardziej skoncentrowany i zdeterminowany. Za wiele jednak nie możemy tutaj powiedzieć ponieważ walka trwała bardzo krótko. Sławek przyjął sobie do serca porady trenera Sebastiana i świetnie odrobił pracę domową, nie dał się od początku i wszedł w moment ciągnąc swojego przeciwnika do końca co zaprocentowało przepięknym Ipponem! W walce półfinałowej Sławek zmierzył się ze starszym i bardziej obitym zawodnikiem jednak pokazał charakter i mimo przewagi fizycznej swojego przeciwnika nie podał się  i walczył do samego końca. Niestety uległ swojemu rywalowi i musiał się zadowolić bardzo dobrym III miejsce. Gratulacje dla Sławomira pokazał, że mimo małej miejscowości z jakiej pochodzimy można się wybić na zawodach rangi wojewódzkiej. Mamy nadzieję, że ciężka praca jaką wkłada ten młody i utalentowany zawodnik na treningach w przyszłości zaprocentuje i przyniesie upragnione zwycięstwa na szczeblu krajowym i międzynarodowy. Tego wszystkiego życzymy naszemu zawodnikowi pozdrawia Judo Team Modliborzyce.

 Pokaz Judo zorganizowany w ramach 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


12 stycznia 2014 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce w Miejskim Ośrodku Kultury zorganizowali pokaz JUDO w ramach 22 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasi zawodnicy przedstawili Judo na wesoło, zademonstrowali swoją sprawność robiąc przewroty, pady, fiflaki i stanie na rękach oraz to co w Judo najpiękniejsze czyli rzuty. Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce, w tym roku na WOŚP przeznaczył klubowy kalendarz z autografami sław polskiego Judo. A mianowicie: autentyczny podpis wicemistrzyni Olimpijskiej z Atlanty (1996 roku), brązowej medalistki Mistrzostw Świata w Makuhari ( 1995 ) oraz srebrnej medalistki Mistrzostw Europy z Bukaresztu ( 2004 ), Anety Szczepańskiej, medalisty Mistrzostw Europy, brązowego medalisty prestiżowego turnieju Jigoro Kano, Jerzego Jattowta oraz trenera kadry narodowej Janusza Piechna. Wygranym licytację okazał się młody mieszkaniec Modliborzyc Bartłomiej Rząd, który dzielnie podbijał stawkę. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze środków które zostaną zebrane podczas 22.Finału WOŚP, zamierza kupić:

 

- wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci,
- RTG przyłóżkowe,
- RTG z ramieniem C i monitorem,
- radiologiczne stacje diagnostyczne,
- aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler

 

Nie bójmy pomagać się innym, czasem nie kosztuje nas to dużo a możemy uratować komuś życie! Pozdrawia UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE

2013 rok

Camp JUDO Elbląg " Szlifujemy talenty - poszukujemy MISTRZA" 2014

 

 

Rok ledwo się zaczął a nasi zawodnicy nie odpuszczają i od początku zaczęli ostro trenować na akcji szkoleniowej, która w dniach 2-6 stycznia 2014 roku miała miejsce w Elblągu. Ponad 240 zawodników i zawodniczek z czterech krajów zawitało na tatami do Elbląga. Nie zabrakło także naszych judoków: Sławomira Śmietana i Sebastiana Rogoża, którzy przez trzy dni szkolili swoje umiejętności pod okiem: Anety Szczepańskiej ( Wicemistrzyni Olimpijskiej ) , Jerzego Jattowta ( Brązowego Medalisty Mistrzostw Europy ) oraz trenerów kadry narodowej juniorów młodszych pani Joanny Majdan oraz Janusza Piechna. Judocy oprócz treningów technicznych i walk uzupełniali swoją wiedzę dotyczącą zdrowego odżywiania sportowców podczas wykładu przeprowadzonego przez dietetyków specjalizujących się w żywieniu sportowców. W trakcie godzinnego wykładu omówione były zasady zdrowego odżywiania, zalecane i niewskazane produkty dla sportowców oraz temat " zdrowe judo " w którym omówione były zagadnienia: jak bezpiecznie  " zbijać wagę, jak odżywiać się w cyklu treningowym i jak zwiększyć swoją wydolność". Przekazane zostały praktyczne porady dotyczące prawidłowego żywienia w sporcie: jak dokonać słusznych wyborów żywieniowych, jak nie doprowadzić organizmu do odwodnienia oraz w jaki sposób naturalnie opóźnić efekt zmęczenia podczas treningu. Były to trzy dni intensywnych treningów, na szczęście obyło się bez urazów. Był to dobry początek nowego sezonu, w którym nasi zawodnicy będą mieli przed sobą jeszcze wiele ciężkiej pracy. Będąc w Elblągu zawodnicy przywieźli kalendarz z autentycznymi autografami gwiazd polskiego judo, który oddadzą na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do wzięcia udziału w licytacji. Pozdrawia UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

 

 

 

8 grudnia 2013 roku w Lublinie kolejny medal do swojej kolekcji dołączył nasz zawodnik Sebastian Rogoża. Startujący z 7-io kilową niedowagą reprezentant Judo Team Modliborzyce zajął III miejsce w kategorii wagowej do 66 kg. podczas Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Powodem startu w wyższej wadzę był fakt, że była to najliczniejsza kategoria tych zawodów, gdzie wzięło udział aż 12 zawodników, w tym 4 reprezentantów Ukrainy. Nasz zawodnik stoczył 3 walki. Każdą z nich z gośćmi za wschodniej granicy. Pierwsza walka Sebastiana rozstrzygnęła się dopiero w dogrywce, gdyż po upłynięciu regulaminowego czasu walki żaden z zawodników nie miał punktów na swoim koncie. Sebastian w tej walce dążył do celu wykonując swoją ulubioną technikę osoto-gari, jednak musiał się trochę napracować ponieważ przewaga fizyczna odniosła w tej walce ogromne znaczenie. Naszemu zawodnikowi udało się dopiąć swego i rzucił rywala na piękny Ippon. Kolejną walkę Sebastian przegrał, gdyż dał się zaskoczyć i po dobrym początku wpadł w trzymanie. Próbował z niego uciec, jednak nie podołał temu wyzwaniu. Trzecia walka przyniosła również wiele emocji, gdyż na początku Sebastian złapał swojego rywala w sankaku-jime tzw. trójkąt nogami i gdyby nie reakcja sędziego, która wstrzymała walkę reprezentant Modliborzyc zakończył by tą walkę przez poddanie. Niestety w końcówce walki zawodnik z Ukrainy pomylił sobie zasady judo i założył naszemu zawodnikowi dźwignie na kolano, która w judo jest zabroniona, na szczęście Sebastian szybko się zorientował i wyrwał nogę z rąk rywala, jednak nie obyło się bez lekkiego naderwania więzadeł bocznych krzyżowych. Zawodnik z Ukrainy został za to zdyskwalifikowany i w taki o to sposób Sebastian ukończył zawody na III miejscu. Gratulacje dla niego oraz życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce.

Sebastian Rogoża -Instruktorem JUDO

 

 

Nasz zawodnik Sebastian Rogoża ukończył pozytywnie kurs trenerski instruktora Judo.Reprezentant Judo Team Modliborzyce może już w pełni prawnie pomagać oraz prowadzić treningi Judo z dziećmi oraz młodzieżą. Sebastian trenuje Judo już 9 lat, aktualnie jest posiadaczem 1 KYU ( pas brązowy ). Na swoim koncie ma wiele osiągnięć na szczeblu wojewódzkim, krajowym oraz międzynarodowym. Do najważniejszych z nich należą:

 

 

 

                                  - V miejsce: Mistrzostwa Polski Juniorów w JUDO

 

 

- IX miejsce: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

- II miejsce: Międzynarodowy Turniej Judo

 

- kilkukrotny złoty medalista: Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

 

 

Jest nam niezmiernie miło, że mamy wśród swoich instruktora, to bardzo dobra perspektywa na przyszłość. Sebastian nie tylko jest naszym zawodnikiem ale także czynnym działaczem klubu. Wraz z jego bliską koleżanką Katarzyną Śmietana pracują nie tylko nad osiągnięciami ale także nad promocją judo w Modliborzycach. Bardzo jesteśmy z nich dumni i wdzięczni, że mimo braku czasu potrafią pozytywnie działać dla dobra tego klubu. Serdeczne gratulację dla naszego zawodnika Sebastiana, życzymy mu dalszych sukcesów na macie jako zawodnik oraz trener. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce

TRENING NA BASENIE

 

 

W piątek 6 grudnia zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Judo Team Modliborzyce wybrali się do Janowa Lubelskiego na krytą pływalnie "Otylia". Wyjazd dla zawodników był oderwaniem się od treningu na macie i małą regeneracją organizmu. Dzieci bawiły się świetnie skacząc, nurkując, chlapiąc się wodą. Po basenie wybraliśmy się na pizzę, aby dostarczyć organizmowi trochę energii. Dzieci wróciły do domu zadowolone, jednak nie obyło by się to gdyby nie wsparcie rodziców i starszych zawodników. Sport to zdrowie, dlatego nie bójmy się go uprawiać i motywujmy się do jak najwiekszego ruchu. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce.

MIŁA WIZYTA, NIEOCZEKIWANEGO GOŚCIA

 

 

5 grudnia nieoczekiwanie, podczas czwartkowego treningu odwiedził naszych judoków Św.Mikołaj, który przyniósł im piękne prezenty. Na które reprezentanci Judo Team Modliborzyce na pewno zasłużyli. Nasi zawodnicy oraz trener w zamian za prezenty zrobili mały pokaz rzutów oraz gimnastyki. Po minie Mikołaja widzieliśmy, że był pod wielkim wrażeniem umiejętności naszych zawodników. Pozdrawiamy

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

 


W dniach 26-27 października w Lublinie odbyły się Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Judo. W sobotę wystartowali najstarsi zawodnicy rocznik 1999-1997 (pierwsza grupa) oraz rocznik 1995 i starsi (grupa druga). W pierwszej grupie Modliborzyce reprezentowała Katarzyna Śmietana, która startując z dużą niedowagą walczyła w najliczniejszej kategorii zawodów: 57kg. Kasia stoczyła bardzo dobre cztery walki jednak w dwóch musiała uznać wyższość swoich rywalek. Zawodniczka Judo Team Modliborzyce o medal brązowy nieznacznie przegrała z reprezentantką Ukrainy. Ostatecznie Katarzyna zajęła bardzo dobre V miejsce. W grupie II w kategorii do 60kg reprezentował nas Sebastian Rogoża, który w dość szybki sposób uporał się ze swoimi rywalami i zajął I miejsce. W niedziele przyszła kolej na kolejne grupy wiekowe. Roczniki 2000-2001 oraz grupa młodsza. UKS Judo Team Modliborzyce w tej miała tylko jednego reprezentanta Sławomira Śmietana. Startujący w kategorii do 42kg Sławek stoczył 4 walki w czym wygrał przez piękny Ippon tylko jedną walkę, w kolejnych walkach było widać przewagę fizyczną jego przeciwników i nasz zawodnik musiał uznać wyższość swoich przeciwników ostatecznie plasując się na IV miejscu. Atrakcją na zawodach była złota medalistka Mistrzostw Świata Juniorów z tego roku Arleta Podolak oraz Prezes Polskiego Związku Judo Wiesław Błach. Turniej w Lublinie był licznie obsadzony nie tylko przez kluby z Polski ale także zawodników za naszej wschodniej granicy: Ukrainę i Litwę. Gratulację dla naszych zawodników oraz życzymy im dalszych sukcesów. Pozdrawia Judo Team Modliborzyce :)

Warsaw Judo Open - Europejski Turniej Judo

 

 

27-29 września 2013 roku w Warszawie odbyła się XV już edycja prestiżowego turniej : " Warsaw Judo Open " , w którym wzięła udział trójka naszych zawodników: Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża. Pierwszy na tatami pojawił się Sebastian, który w pierwszej walce miał tzw. "wolny los". W drugiej spotkał się on z reprezentantem Holandii Luka Nooijna. Sebastian w  dość szybki i nieprzyjemny sposób uległ doświadczonemu Holendrowi. Po Sebastianie swoje walki miała jedyna nasza reprezentantka na zawodach rangi międzynarodowej Katarzyna Śmietana, która  w pięknym stylu ( przez Ippon) wygrała swoją pierwszą walkę z zawodniczką z Warszawy Weroniką Banaszek. W kolejnym pojedynku Kasia trafiła na bardziej doświadczoną i wymagającą judoczkę z Polonii Rybnik Zuzanną Komarek. Po wyrównanym pojedynku nasza zawodniczka dała się zaskoczyć i upadła na yuko po czym jej przeciwniczka złapała ją w trzymanie. I tak zakończył się występ Katarzyny na tegorocznym Warsaw Judo Open. Po zakończonych występach starszych zawodników przyszła kolej na młodszą grupę wiekową, w której mieliśmy tylko jednego reprezentanta Sławomira Śmietana.  Sławek w swoim debiucie na zawodach międzynarodowych w pierwszej walce trafił na mocnego Słoweńca Bruno Banskya , z którym bardzo dobrze sobie radził jednak w końcówce walki doświadczenie młodego judoki z zagranicy miało ogromne znaczenie i Sławek musiał pogodzić się z porażką. Podczas tegorocznego Warsaw Judo Open wystartowało 1111 zawodników i zawodniczek. Zawody rozgrywały się na 9-ciu matach w przepięknej i widowiskowej hali Torwar. Nowatorskie rozwiązania i odwaga organizatorów wyprzedzają nawet zmiany regulaminowe PZ Judo. Waga dzień wcześniej i jeden sędzia na tatami zgodnie z International Judo Federation. Warsaw Judo Open - Europejski Turniej Judo to najmocniejsze zawody w jakich nasi zawodnicy brali udział w tym roku. Mamy nadzieje, że mimo porażki zawody po czasie okażą się wygrane.  

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW.

 

 

W dniu 15 września 2013 roku w Warszawie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach tych startowali najlepsi zawodnicy z klubów regionu II w skład, którego wchodzą województwa: mazowieckie, łódzkie, podlaskie oraz lubelskie. Modliborzyce reprezentowało tylko  dwóch zawodników: Sławomir Śmietana oraz Tomasz Myszak. Startujący w kategorii wagowej do 38 kg. Sławomir po zaciętych pojedynkach zajął bardzo dobre III miejsce. Niewątpliwie jest to największy sukces naszego młodego zawodnika, gdyż Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików to zawody rangi mistrzowskiej i porównywane są do Mistrzostw Polski. Niestety drugi z naszych reprezentantów Tomasz Myszak nie zdoła przebić się przez fazę eliminacyjną ze względu na dużą konkurencja i po dwóch walkach odpadł z zawodu. Wielkie brawa i gratulację dla obu zawodników!

Zgrupowanie w Żywcu.

 

Od 20 sierpnia 2013 roku nasz judoka Sebastian Rogoża przebywał na 10 dniowym obozie w Żywcu. Ogółem na zgrupowaniu ćwiczyło ponad 500 osób z całego Śląska, jak i innych klubów z poza województwa. Na treningi przyjechało również kilku zawodników z Czech, Ukrainy oraz Gruzji. Dla Sebastiana była to możliwość rywalizacji z innymi i bardziej doświadczonymi judokami.  Treningi odbywały się w trzech grupach o odpowiednim stopniu zaawansowania pod okiem 15 trenerów. W ramach zgrupowania odbyło się spotkanie z czterokrotnym Mistrzem Olimpijskim, trzykrotnym Mistrzem Świata oraz dwukrotnym Mistrzem Europy Robertem Korzeniowskim.

 

Dla naszego zawodnika był to kolejny krok przygotowań do drugiej części sezonu. Jednak nie obyło by się to gdyby nie wsparcie finansowe Urzędu Gminy w Modliborzycach za co serdecznie dziękujemy.

Czworo zawodników Judo Team Modliborzyce na obozie sportowym w Szczawnicy.

 

Od 3 do 17 sierpnia 2013 roku nasi zawodnicy: Gabriela, Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża przebywali w Szczawnicy na obozie sportowym wraz z ekipami z Rzeszowa, Stalowej Woli, Krosna i Jasła. Każdy z naszych reprezentantów przebywał w innej z czterech grupie a podział był następujący: SLOW I , SLOW II ( Gabrysia ) ,  YOUNG SPEED ( Kasia i Sławek ) , SUPER SPEED ( Sebastian ).
Każdego dnia o godzinie 7.30 były krótkie 30 minutowe przebieżki po malowniczych terenach Szczawnicy. Następnie ok. godziny 10.00 zawodnicy wychodzili w teren. Treningi zależnie od grup wyglądały inaczej ze względu na rozbieżność wiekową uczestników. Zazwyczaj dwie najmłodsze grupy czyli SLOW I i SLOW II miały za zadanie w swoim tempie wejść na szczyt wybranej góry. YOUNG SPEEDY mieli podobne zadanie tyle, że mieli marszo-bieg po górach i cztery serie opierające się na: 200 pompkach, brzuszkach oraz grzbietkach. Natomiast najstarsza grupa SUPER SPEED miała tzw. " Jazdę bez trzymanki" . Zaczynali zazwyczaj na macie robiąc serię brzuszków, pompek, grzbietków oraz jumpingów po czy biegli w trasę. Warto podkreślić, że mieli oni zabójcze tępo biegu ponieważ na najwyższy szczyt  w Pieninach Środkowych "Trzy Korony" ze Szczawnicy przez górę Sokolicę wbiegli w 1 godzinę i 7 minut. Każdego dnia treningi w terenie wyglądały podobnie jedynie zmieniały się Szczyty, którym zawodnicy musieli stawić czoła. Po południu treningi odbywały się na macie, gdzie judocy byli podzieleni na dwie grupy: młodszą i starszą. Treningi młodszej grupy były oparte na ogólno-rozwoju oraz przez zabawę do Judo. Starsi szlifowali technikę oraz mogli się sprawdzić w walkach sparingowych. Między czasie nie zabrakło także czasu na rozrywkę w parku linowym w Krościenku oraz na regenerację organizmu w termach w Białce Tatrzańskiej.

 

Zawodnicy chodź bardzo zmęczeni wrócili zadowolenia z obozu. Mamy nadzieję, że trud i litry potu wylanych podczas tego zgrupowania zaprocentują w zawodach

KATARZYNA I SEBASTIAN WŚRÓD NAJLEPSZYCH LUBELSKICH SPORTOWCÓW.


Dnia 27 lipca 2013 roku nasi zawodnicy wzięli udział w Teście Sprawnościowym Kadry Wojewódzkiej. Uczestnicy testu mieli za zadanie:

 

- bieg na 50 m.

- skok w dal z miejsca

- bieg na 800 m. ( kobiety ) 1000 m. ( mężczyźni )

- siła dłoni

- kobiety: zwis na ugiętych rękach

 mężczyźni: uginanie rąk w zwisie

- bieg 4x10 m.

- siady z leżenia

- skłon tułowia

 

 

Już podczas początkowych ćwiczeń widać było, że nasi zawodnicy są bardzo dobrze wysportowani. Sędziowie oraz komisja była pod wrażeniem tego co robili nasi judocy na bieżni. Po dwóch tygodniach otrzymaliśmy wyniki testu i byliśmy już pewni, że nasi zawodnicy są wśród najlepszych sportowców w województwie Lubelskim.

Międzynarodowe zgrupowanie JUDO we Wrocławiu.

Nasi zawodnicy Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża w dniach 22-25 Lipca 2013 roku przebywali na międzynarodowym campie w Wrocławiu. Gdzie przez 4 dni ciężko trenowali z Juniorami z całej

 

Europy. Camp we Wrocławiu jak co roku przyciąga wielu utalentowanych judoków, którzy są gotowi do walki. W tym roku swoją obecnością zaszczyciła nas najstarsza grupa wiekowa trenująca judo: seniorzy. Na macie zawodnicy mieli okazję po sparowania z naszym olimpijczykiem z Londynu Pawłem Zagrodnikiem. Dzień na zgrupowaniu wyglądał następująco: 2 treningi dziennie, na których zawodnicy mieli do przewalczenia 10 walk po 4 minuty. W czwartek po randorii nasi reprezentanci mieli czas dla siebie, gdyż busa do Modliborzyc mieli dopiero późnym wieczorem. Sławek, Kasi i Sebastian nie zmarnowali tego czasu i wybrali się zwiedzanie tego pięknego miasta jakim jest Wrocław. Zawodnicy mieli okazję zaczerpnąć namiastkę Japońskiej kultury w przepięknym Ogrodzie Japońskim oraz zasmakować Japońskiej kuchni w pobliskiej restauracji. Wyjazd do Wrocławia był bardzo udany i obył się bez żadnej poważnej kontuzji. Mamy nadzieję, że takie wyjazdy, możliwość sparowania z najlepszymi przyniosą w przyszłość oczekiwane sukcesy.

OBÓZ SPORTOWY W ZAKLIKOWIE.

Od 4 do 7 Lipca 2013 roku 5-cio osobowa grupa w składzie: Adam i Karol Kucharscy, Katarzyna i Sławomir Śmietana oraz Sebastian Rogoża przebywali na kilku dniowym zgrupowaniu sportów walki w Zaklikowie. W obozie wzięli udział zawodnicy z Jui-Jitsu, Judo oraz Boksu. Nasi reprezentanci mieli nie tylko możliwość szlifowania swoich umiejętności JUDO ale także byli bardzo mile widziani na prowadzonych przez pana Marcina Machula treningach boksu.

Zgrupowanie w Zaklikowie było także świetną szkołą survivalu, gdyż zawodnicy spali w namiotach, kąpali się w rzece a posiłki musieli przygotowywać sobie sami. Na tatami trenowało blisko 30 zawodników z różnych dyscyplin sportowych co dało niezapomniane wrażenia oraz namiastkę innych dyscyplin sportów walki. Mimo, iż obóz był krótki i niezbyt daleko od Modliborzyc zawodnicy po powrocie byli bardzo szczęśliwi i zadowoleni z pobytu na tym zgrupowaniu.

 

Jak widać zawodnicy nie próżnują i nie robią sobie wakacji od treningów a nawet można powiedzieć, że wręcz przeciwnie trenują jeszcze ostrzej od samego początku wolnego czasu od szkoły.

ELIMINACJE REGIONU II DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

 

16 Czerwca 2013 roku nasza zawodniczka Katarzyna Śmietana wzięła udział w Eliminacjach Regionu II do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych. Brakło naprawdę niewiele, abyśmy zobaczyli naszą zawodniczkę podczas finału tej prestiżowej imprezy. Do OOM kwalifikuje się najlepsza czwórka z regionu. Nasz region obejmuję województwa: Lubelski, Łódzkie, Mazowieckie oraz Podlaskie. Obsada zawodów była bardzo mocna. Mimo tak licznej ilości zawodniczek naszej judoczce udało się zająć bardzo dobre V miejsce. Niestety mały niedosyt jednak pozostaje bo z pewnością chcielibyśmy widzieć Kasię podczas wielkiego finału w Łodzi. Jednak: " co się odwlecze, to nie uciecze" . Warto także podkreślić , że nasza zawodniczka jest najmłodszym rocznikiem juniorki młodszej więc to V miejsce Kasi dobrze rokuje na przyszłość, gdyż podczas tego turnieju reprezentantka Modliborzyc musiała stawiać czoła judoczkom o przeszło 2 lata starszym od siebie. Jeszcze raz wielkie GRATULACJE dla Katarzyny.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ JUDO W LUBLINIE.

 

9 czerwca 2013 roku  judocy Judo Team Modliborzyce w zieli udział w Wojewódzkim turnieju Judo w Lublinie. Nasi zawodnicy i zawodniczka wypadli na tych zawodach bardzo dobrze. Do Modliborzyc przywieźli, aż 6 medali i jedno V miejsce. Turniej w Lublinie był bardzo mocno obsadzony, gdyż były na nim ekipy z Ukrainy oraz bardzo dobrych Polskich klubów. Pierwszym medalistą na tych zawodach okazał się Sławomir Śmietana, który stoczył kilka bardzo zaciętych walk z czego wszystkie wygrał dopiero w finale zmierzył się z bardzo dobry mi doświadczonym zawodnikiem z Radzynia Podlaskiego i niestety uległ mu w końcowych minutach pojedynku i zajął bardzo dobre II miejsce. Kolejnym zawodnikiem, który zdobył medal był nasz najmłodszy zawodnik Mateusz Góra. Stoczył on 4 bardzo dobre walki niestety w finale uległ reprezentantowi gospodarzy. Ostatecznie zajmując II miejsce. Bardzo dobrze spisał się jego rówieśnik Rafał Dziadosz, który w swoim debiucie wywalczył brązowy medal.  Potem przyszedł czas na zmagania naszych większych zawodników i  tam  Maciej Czuba udowodnił, że mimo iż pochodzimy z tak małej miejscowość nie warto nas lekceważyć. Maciej w swoich walkach prezentował się dobrze, dużo atakował i walczył do samego końca nie poddając się. To kolejny zawodnik, który zdobył brązowy medal dla Modliborzyc. Bardzo dobrze pokazał się nasz debiutant Bartłomiej Dziewa, który mimo licznej obsady w swej kategorii wywalczył V miejsce. Francuzi mają swojego Teddiego Rinera a my mamy Kamila Górę, który w wadzę ciężkiej, po raz kolejny pokazał, że mimo krótkiego stażu na macie radzi sobie bardzo dobrze i może rywalizować z utytułowanymi zawodnikami w naszym województwie. Kamil po bardzo zaciętych walkach uplasował się na III miejscu.  Po chłopcach przyszedł czas na naszą jedyną reprezentantkę Gabriele Śmietana, która bardzo ładnie przeszła przez walki eliminacyjne i doszła do finału. Gabrysia w swojej pierwszej walce spotkała się z reprezentantem Lublina i dość szybko wygrała z nim przez Ippon. Kolejnym rywalem Gabrysi był zawodnik z Ukrainy. W tej walce widać było dominację siły chłopaka nad dziewczynka jednak nasza zawodniczka w bardzo sprytnie postanowiła załatwić sprawę wygrywają tą walkę szybkością i sprytem. W finale Gabriela spotkała się z bardzo mocną i doświadczoną zawodniczką. Walka przebiegała dobrze. Mimo iż przeciwniczka Gabrysi była od niej starsza i nieco cięższa nasza zawodniczka bardzo mądrze podeszła do tej walki. Jednak po nieudanym ataku Gabrysi jej rywalką przeszła do kontrataku i złapała naszą zawodniczkę w trzymanie. "Gabi" mimo prób uwolnienia się z pod rąk rywalki, nie dała rady. Ostatecznie zajęła bardzo dobre i zasłużone II miejsce. Wyjazd judoków do Lublina był bardzo udany. Wyniki jakie nasi młodzi adepci uzyskali bardzo cieszy. Jak widać mimo, że pochodzimy z tak małej miejscowość dajemy sobie radę nie tylko na szczeblu gminny czy powiatowym ale także na wojewódzkim. Gratulacje dla zawodników i zawodniczki oraz życzy im jeszcze większych sukcesów w karierze sportowej.

OTWARTY PUCHAR POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW W JUDO.

 

 

Dnia 2 czerwca 2013 roku w Opolu odbył się Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów w Judo. Na turnieju Modliborzyce reprezentował tylko jeden zawodnik Sebastian Rogoża. Startujący w kategorii wagowej do 60 kg. Sebastian zajął punktowane VII miejsce. Nasz zawodnik w walce o medal uległ dobrze dysponowanemu tego dnia Maciejowi Grzybowi. Dopiero ostatnia minuta walki zadecydowała o porażce naszego zawodnika. Przeciwnik Sebastiana to nie byle jaki zawodnik, gdyż ma już na swoim koncie medale z Pucharów Europy oraz weźmie udział w zbliżających się Mistrzostwach Europy. W walce o V miejsce nasz zawodnik poraz kolejny spotkał się z reprezentantem AZS Gliwice Jędrzejem Lewickim. Walka była dość wyrównana. Po nieudanym ataku Sebastiana jego przeciwnik przeszedł do szybkiego kontrataku i w taki oto sposób złapał naszego zawodnika w trzymanie.  Sebastian próbował się jeszcze bronić i wychodzić z trzymania jednak bez skutecznie. VII miejsce naszego zawodnika to bardzo dobry rezultat. A Sebastian poraz kolejny udowodnił, że jest w czołówce krajowej. Gratulacje dla zawodnika oraz życzymy dalszych sukcesów. Zawody w Opolu był ostatnimi zawodami w tym półroczu, kolejny start  Sebastiana przewidziany jest na wrzesień. Teraz przed naszym zawodnikiem 3 miesiące ciężkiej pracy na treningach, obozach i zgrupowaniach.

IX miejsce Sebastian na Otwartym Pucharze Polski w Łodzi.       

 

 

  26 maja 2013 roku w Łodzi startujący w kategorii wagowej do 60kg. Sebastian Rogoża zajął IX miejsce. Nasz zawodnik stoczył dobre walki jednak konkurencja była zbyt duża i niestety tym razem Sebastian wrócił do domu bez punktów. Na czterech matach zmagali się judocy z 59 klubów z Polski, a do tego kluby z Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Łącznie 106 judoczek i 182 judoków. Gratulacje dla naszego zawodnika. Warto podkreślić, że Sebastian jako jedyny junior, reprezentuje nasze województwo na zawodach ogólnopolskich.

MIĘDZYNARODOWY CAMP JUDO.

W dniach 20-23 maja nasi zawodnicy Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża wzięli udział w międzynarodowym campie w Bielsku-Białej. Kasia i Sebastian trenowali dwa razy dziennie z najlepszymi zawodnikami z naszego kraju a także z Europy oraz Azji. Zgrupowanie w Bielsku co rok przyciąga coraz to nowych zawodników z różnych części świata. W campie uczestniczyło blisko 1000 judoków z 30 krajów. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas Japończycy, którzy prezentowali bardzo dobrą japońską szkołę judo. Trening poranny dla kobiet prowadziły, trenerka kadry narodowej juniorek młodszych pani Joanna Majdan oraz v-mistrzyni olimpijska pani Aneta Szczepańska. Plan treningowy był jeden, 15 minut rozgrzewki a potem 3 walki w ne-waza (w parterze) i 7 ta-chi-waza ( w stójce) każda z walk po 4 minuty. A na koniec obowiązkowe rozciąganie. Plan treningowy mężczyzn natomiast był taki: 15 minut rozgrzewki, 2x4 minuty w ne-waza i 8x4 minuty tachi-waza + 30 sekund Golden Score ( złoty punkt ). Wieczorem odbywał się kolejny treningi , który miały taką sam formę co poranny. Nasi zawodnicy wrócili, że zgrupowania zadowoleni i co najważniejsze bez żadnej poważnej kontuzji. Mamy nadzieje, że takie wyjazdy zaowocują w przyszłości i pomogą przygotować się naszym zawodnikom do najważniejszych turniejów w naszym kraju a także zagranicą.  

Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów.

Tuż za podium uplasował się nasz zawodnik Sebastian Rogoża na Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów, które miały miejsce w Pile dnia 13-14 kwietnia 2013 roku. Startujący w kategorii wagowej do 55 kg. Sebastian w pierwszej walce uległ zwycięzcy tej kategorii Dawidowi Pękala. W kolejnej walce reprezentant Judo Team Modliborzyce spotkał się z zawodnikiem gospodarzy zawodów Markiem Wawrzkiewiczem, który musiał wycofać się z dalszych rozgrywek z powodu odniesionej kontuzji. W walce o brązowy medal Sebastian walczył z vice mistrzem ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Patrykiem Ziembikiewiczem i był to jeden z bardzo zaciętych pojedynków, gdyż żaden z zawodników nie chciał oddać medalu za darmo. Niestety doświadczenie zawodnika z Poznania wzięło górę i Sebastian musiał uznać wyższość swojego przeciwnika. Ostatecznie plasując się na V miejscu. Występ i wynik naszego zawodnika jest dotąd jego największym sukcesem, gdyż Mistrzostwa Polski U21 to najważniejsza impreza mistrzowska dla grupy wiekowej do 20 lat rozgrywana się na naszym krajowym podwórku. Gratulacje dla zawodnika oraz życzymy dalszych sukcesów.  

Nowy Trener UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE

 

Piotr Tomczak zostaje nowym trenerem Judo w Modliborzycach.

 

Urodzony 27 maja 1968 w Gubinie, woj. lubuskie
Wykształcenie średnie;
zawód wyuczony – mechanik pojazdów samochodowych
zawód wykonywany – zaopatrzeniowiec ZMKS Stalowa Wola
 
Uzyskane uprawnienia sportowe:
- Instruktor Judo – Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 2001 r.
- Trener II klasy - Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu 2009 r.
Pełnione funkcje:
- Sędzia Związkowy w Judo (Sędzia pierwszoligowy) od 2002 r.
- Członek Zarządu Polskiego Związku Judo –lata 2010-2011
 
Jako zawodnik reprezentował następujące kluby:
- „Tajfun” Krosno 1982-1984
- „Igloopol” Miejsce Piastowe 1984-1985
- „Wisła” Kraków 1985-1998
Reprezentant kraju w latach 1985-1990
Najważniejsze osiągnięcia zawodnicze:
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Judo kat. wag. +90 kg - Wrocław 1985 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w Judo kat. wag. +90kg – Toruń 1885 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Szkolnego Związku Sportowego w Judo kat. wag. +90kg – Siedlce 1986 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Gwardyjskiego Pionu Sportowego w Judo kat. wag. 95 kg – Kraków 1987 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Kraków 1987 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo „O Białą Gwiazdę Wisły” kat. wag. 95 kg - Kraków 1987 r.
- II miejsce Puchar Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Wrocław 1987 r.
- III miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo „O Białą Gwiazdę Wisły” kat. wag. 95 kg – Kraków 1988 r.
- II miejsce Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo kat. wag. 95 kg – Wrocław 1988 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Młodzieży w Judo kat. wag. 95 kg – Olsztyn 1989 r.
- II miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Bytom 1989 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +95kg – Czelabińsk (ZSRR) 1989 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Bytom 1990 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95kg – Kraków 1994 r.
- III miejsce Puchar Polski w Judo kat. wag. +95 kg – Gdańsk 1995 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +100 kg – Miszkolc (Węgry) 2003 r.
- I miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Judo kat. wag. + 100 kg - Wrocław 2004 r.
- VII miejsce Mistrzostwa Świata Masters w Judo kat. wag. + 100 kg – Wiedeń (Austria) 2004 r.
- I miejsce Międzynarodowy Turniej w Judo kat. wag. +100 kg – Miszkolc (Węgry) 2004 r.
- III miejsce Mistrzostwa Polski Szkół Wyższych w Judo kat. wag. + 100 kg – Łódź 2005 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Masters w Judo kat. wag. +100 kg – Wrocław 2007 r.
Drużynowe Mistrzostwa Polski z Drużyną „Wisły” Kraków :
- I miejsce – 1993, 1994, 1995, 1996 r.
-II miejsce – 1992, 1997, 1998 r.
- III miejsce – 1990 r.
Najważniejsze osiągnięcia w pracy trenerskiej:
Urszula Baranowska
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. +78 kg – Koszalin – 2004 r.
Sylwia Tomczak
– II miejsce Mistrzostwa Polski Młodziczek w Judo kat. wag. 70 kg – Wrocław 2004 r.
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych w Judo kat. wag. 70 kg – Szczytno 2006 r.
- III Miejsce Puchar Polski Juniorek Młodszych w Judo kat. wag. 70 kg. – Tarnów 2006 r.
- II miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. 78 kg – Rybnik 2007 r.
- II miejsce Otwarte Mistrzostwa Republiki Południowej Afryki w Judo kat. wag. 78 kg - Port Elizabeth (RPA) 2008 r.
Agnieszka Podkówka
- III miejsce Mistrzostwa Polski Juniorek w Judo kat. wag. 78 kg – Jastrzębie-Zdrój – 2006 r.
Wojciech Bełczowski
- V miejsce Puchar Polski Juniorów Młodszych w Judo kat. wag. 73 kg – Bytom – 2009 r.
Robert Majgier
- I miejsce Międzynarodowy Turniej Młodzików w Judo o Puchar „Liberty” kat. wag. 73 kg – Bytom 2009 r.
Wojciech Surowaniec
VII miejsce Puchar Polski „Warsaw Judo Open” w Judo kat. wag. 60 kg – Warszawa 2010 r.
 
Najmłodsi wychowankowie w kategoriach dzieci i młodzików zdobyli ok. 100 medali w turniejach judo na terenie kraju oraz zagranicą (Włochy, Słowacja, Czechy, Węgry, Litwa, Austria).

Pierwsze zawody Pucharowe już za nami.

Sukces czy porażka?

W dniach 9-10 marca 2013 r. Nasza zawodniczka Katarzyna Śmietana wzięła udział w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Pile. W turnieju wystartowało 121 judoczek z całej Polski. W kategorii naszej zawodniczki wzięło udział 22 zawodniczki. Kasia po zaciętej walce uplasowała się na 11 miejscu. Nasza zawodniczka prezentowała się świetnie dobra walka o uchwyt i szybkie kontrataki sprawiały, że Kasia dominowała w walce. W dogrywce nasza zawodniczka wykonała bardzo ładny i widowiskowy rzut, rzucając swoją przeciwniczkę na Ippon, niestety sędziowie dopatrzyli się przewinienia naszej zawodniczki ( złapanie za nogę) i musieli ją zdyskwalifikować.

Tydzień po zawodach Katarzyny przyszedł czas na zmagania Juniorów. W tej grupie wiekowej nasze województwo i klub reprezentował tylko jeden zawodnik Sebastian Rogoża. Puchar Polski Juniorów odbył się 16 marca w Luboniu/ koło Poznania. Start naszego zawodnika można uznać za udany gdyż zajął on punktowane 7 miejsce i był to jego pierwszy start w nowej kategorii wagowej. W pierwszej walce Sebastian zmierzył się z kilkukrotnym Mistrzem Polski Bartłomiejem Kotem, niestety po dobrej i wyrównanej walce dał on się zaskoczyć Bartkowi i wpadł w trzymanie. Kolejną walkę stoczył z zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk i dopiero ostatnie sekundy tej walki zadecydowały o zwycięstwie przez Ippon naszego zawodnika. W walce o V miejsce Sebastian przegrał z ubiegłorocznym medalistą Mistrzostw Polski Jędrzejem Lewickim.

Gratulacje dla naszych zawodników. Życzymy im jeszcze większych sukcesów oraz sezonu bez kontuzji:)  

Kasia w Japonii.

 

 

Dnia 25.01.2013 zawodniczka klubu ,,Judo Team Modliborzyce” Katarzyna Śmietana wraz z trenerem Tomaszem Wybranowskim wyleciała na 3- tygodniowe zgrupowanie do Tokio. Cała 23-osobowa reprezentacja Polski wylatując z różnych lotnisk naszego kraju po 2-godzinnym locie spotkała się w stolicy Rosji – Moskwie a dalej już razem wyruszyli w dalszy 10- godzinny lot do Japonii. Podróż przebiegła pomyślnie i zaraz następnego dnia cała grupa zakwaterowała się w Kodokanie (najstarszej i największej szkole judo na świecie, założonej jeszcze przez twórcę judo Jigoro Kano).
Treningi wymagały dużej determinacji zawodników, gdyż odbywały się 3 razy dziennie. Po pobudce odbywał się rozruch, którego podstawą był 30 minutowy bieg i rozciąganie. Następnie po śniadaniu następował trening techniczny prowadzony przez trenera polskiej kadry narodowej judo P. Janusza Piechnę. Najcięższy był trening popołudniowy, w czasie którego odbywało się po ok. 40 walk po 2 minuty każda. Nie były to łatwe walki, gdyż Japończycy reprezentują wysoki światowy poziom a judo jest ich sportem narodowym.
W czasie tego 3-tygodniowego pobytu w Japonii nasi judocy znaleźli również czas, aby poznać kulturę , obyczaje japońskie oraz zwiedzić najważniejsze miejsca stolicy, zarówno te historyczne jak i nowoczesne.
Tokio położone jest na największej z japońskich wysp Honsiu, cała aglomeracja miejska liczy ok.12 milionów ludzi. Pomimo tak wielkiej liczebności miasto nie jest ,,zakorkowane”, a to dzięki nowoczesnemu i rozległemu metru i upodobaniu Japończyków do jazdy na rowerze. Zabudowa miasta jest zróżnicowana , z wielkimi drapaczami chmur sąsiadują wąskie uliczki z małymi, niskimi domkami. W centrum miasta znajduje się Pałac Cesarski otoczony pięknymi ogrodami. Jest on główną rezydencją cesarza Japonii (niestety cesarza nie udało się zobaczyć). Ogrody zajmują 341 hektarów, wzbudzają zachwyt wszystkich zwiedzających i są oazą spokoju w tym wielkim i ruchliwym mieście.
Zawodnicy odwiedzili również najstarsze obiekty sakralne Kraju Kwitnącej Wiśni między innymi: Świątynię Senso-ji, Sanktuarium Meiji, piękny park Ueno, wieżę Tokio Tower , muzeum narodowe oraz nowoczesne dzielnice miasta. Każda z tych rzeczy wzbudzała szczery podziw i ciekawość, gdyż są one całkowicie odmienne od tego co można spotkać w Europie.
Z podróży tej pozostaną na zawsze wspaniałe wspomnienia o ludziach bardzo przyjaźnie nastawionych do obcokrajowców, zawsze chętnych do pomocy, bardzo uczciwych i przykładających ogromną wagę do tradycji i dobrych obyczajów. Poza tym ceniących sobie zdrowy styl życia. Wszędzie można spotkać biegaczy, ludzi gimnastykujących się i ćwiczących. Wśród młodzieży ten kto nie uprawia żadnego sportu (nie musi to być judo) jest traktowany jak ,,czarna owca”.
Wyjazd ten był wspaniałą szkołą nie tylko judo lecz również ogólnorozwojową i poznawczą ludzi i świata.
Całe to przedsięwzięcie nie było by możliwe gdyby nie życzliwość wielu osób i finansowe wsparcie z Gminy Modliborzyce oraz firmy Green Power Development i Contino za co serdecznie dziękujemy.

Udany debiut naszych najmłodszych judoków w Lublinie.

W niedziele 3 marca 2013 roku na hali AOS w Lublinie, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. W tych zawodach wzięło udział trójka naszych najmłodszych zawodników w składzie: Mateusz Góra, Kamil Góra i Tomasz Myszak . Najlepiej spisał się Kamil Góra, który po zaciętych i widowiskowych walkach ostatecznie uplasował się na III miejscu. Warto podkreślić, że w zawodach brali też udział zawodnicy ze wschodniej granicy naszego państwa czyli Ukraińcy. Tak wiec jest to duży sukces naszego zawodnika. Dobrze spisali się także nasi pozostali judocy. Tomasz Myszak zajął V miejsce a Mateusz brat Kamila zajął VII pozycje.
Po zawodach naszych młodych judoków przyszedł czas na ich starszych kolegów z maty, którzy wystartowali w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Oni również nas nie zawiedli. Za udany debiutu można uznać wyniki naszych nowych zawodników: Arkadiusza Chodara i Szymona Boś. Arek po zaciętych walkach uplasował się na V pozycji, natomiast jego kolega Szymon zajął III miejsce. Nieco starszy stażem Andrzej Dycha wywalczył w swojej kategorii również III miejsce. Najstarszy startujący z naszego klubu sportowiec Karol Kucharski wrócił do domu zadowolony z V miejsca, gdyż konkurencja była naprawdę duża.
Najlepsze rezultaty osiągnął Sebastian Rogoża, z którego możemy być dumni, ponieważ wystartował w dwóch kategoriach wagowych i w każdej z nich zdobył medal. W kategorii do 60kg otrzymał medal złoty natomiast w kategorii 66kg wywalczył medal srebrny.
Po tym udanym występie mamy nadzieję, że przykład judoków zmobilizuje inne dzieci do większej aktywności fizycznej i uprawiania sportów.  

 Treningi w Krakowskiej Wiśle.

 


 

W dniach od 28.01 do 14.02.2013 roku nasz zawodnik Sebastian Rogoża pod nieobecność trenera Tomasza Wybranowskiego, który przebywa na zgrupowani z Katarzyną Śmietana w Japonii. Będzie trenował pod okiem trenera Krzysztofa Wojdana w T.S Wiśle Kraków. Krzysztof Wojdan to judoka krakowskiej Wisły, olimpijczyk z Atlanty (1996), startujący w kategorii 71 kg. Aktualnie posiada 4 dana. Krzysztof jest posiadaczem 10 medali z Mistrzostw Polski a także brązowy medalista Mistrzostw Europy w 1994 roku w drużynie. T.S Wisła Kraków to jeden z czołowy klubów w Polsce wiec mamy nadzieje, że współpraca z tym klubem przyniesie nam plon w postaci medali. Serdeczne podziękowania należą się trenerowi Wisły, który z miłą chęcią wyraził zgodę na uczestniczenie Sebastiana w treningach Wisły.

2012 rok

Treningi u Mistrza Świata.

 

 

Nasz zawodnik Sebastian Rogoża szlifuje swój parter z Mistrzem Świata w BJJ - Wojciechem Klimkiewiczem. Wojtek jest założycielem oraz głównym trenerem klubu MMA Gladio posiadającym purpurowy pas BJJ nadany mu z rąk Sifu Ricka Younga (Rick Young Black Belt Academy). Dr. W ? bo tak mówią do niego znajomi, ma na swoim koncie brązowy medal w Mistrzostwa Polski BJJ 2011 oraz jako pierwszy i jedyny w woj. Lubelskim - złoty medal na Mistrzostwach Europy BJJ 2012 w Lizbonie. Mamy nadzieje, że treningi z Mistrzem zaowocują i być może zobaczymy Sebastiana nie tylko na zawodach Judo ale także BJJ. Nie zapominajmy, że klubowy trener Sebastian, Tomasz Wybranowski również w swoim dorobku ma srebrny medal z Mistrzostw Europy w BJJ.

ZAWODY SPORTOWE "FUNNY JUDO".

 

 

Dnia 17 Listopada 2012 roku na sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Modliborzycach został zorganizowany turniej Judo dla Dzieci. Podczas zawodów wzięło udział 45 zawodników z Modliborzyc, Zamościa, Kraśnika oraz Janowa Lubelskiego. Zawody zostały rozegrane w następujący sposób:

I konkurencja: Tor przeszkód
II konkurencja: Bitwa na poduszki
III konkurencja: Walki sumo z elementami Judo.

W pierwszej konkurencje zwyciężył Kacper Kowal z Modliborzyc,
drugie miejsce zajęła Natalia Podolak z Zamościa a trzecie miejsca zajęli:
Błażej Nowak z Zamościa i Jakub Krasowski z Modliborzyc.

W drugiej konkurencji zwycięzcą okazał się Maciej Czuba z Modliborzyc, drugą lokatę zajął Kacper Jurak z Kraśnika natomiast trzecie miejsca wywalczyli: Kacper Kowal z Modliborzyc oraz Jakub Kalinowski z Kraśnika.


W trzeciej i konkurencji zawodnicy i zawodniczki zostali podzieleni na trzy grupy: małą, średnią i dużą.

W grupie najmniejszej zwycięzcą okazał się Karolina Medyńska z Zamościa,
na drugim miejscu Michał Rycerz z Modliborzyc na trzecich: Gabriela Śmietana z Modliborzyc oraz Mateusz Góra z Modliborzyc.

W grupie średniej pierwsze miejsce wywalczył Kacper Jabłoński z Kraśnika,
drugie zajął Sebastian Szabat z Kraśnika a trzecie miejsca wywalczyli: Agnieszka Jakubik z Janowa Lubelskiego i Łukasz Kasica z Modliborzyc

W grupie największej pierwsze miejsce zajął Marcin Ciepły z Janowa Lubelskiego,
drugie miejsce wywalczyła Kinga Kalinowska z Kraśnika i trzecie miejsca zajęli: Karolina Mędyk z Modliborzyc oraz Karol Kendra z Janowa Lubelskiego

W klasyfikacji drużynowej:
I miejsce zajęła drużyna: JUDO TEAM MODLIBORZYCE : 10 pkt
II miejsce drużyna: z Kraśnika : 8 pkt
III miejsce drużyna: UKJ LEGION ZAMOŚĆ : 6 pkt
IV miejsce drużyna: z Janowa Lubelskiego : 5 pkt

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom Gratulujemy!
Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Dodatkowo osoby z I,II i III miejsca otrzymały medale. Dla pierwszych trzech drużyn został wręczony Puchar oraz Album: "MODLIBORZYCE I OKOLICE " ufundowany prze Radnego Gminy Modliborzyce p. Piotra Rogoże. Dla uczestników turnieju oraz kibiców został zorganizowany poczęstunek. Wszystkim zaangażowanym w pomoc przy udziale tych zawodów dziękujemy a w szczególności: Trenerowi Tomaszowi Wybranowskimu i Trenerowi Bartłomiejowi Wachowi, Urzędowi Gminy Modliborzyce, Katarzynie Śmietana i Sebastianowi Rogoża za organizację oraz sprawne przeprowadzenie zawodów, Dyrekcji szkół w Modliborzycach za udostępnienie sali, sprzętu muzycznego oraz stołówki, Tomaszowi Myszak i Sławomirowi Śmietana za pomoc techniczną w trakcie zawodów oraz wszystkim rodzicom zawodników, którzy pomogli przygotować poczęstunek dla zawodników oraz kibiców.

Konkurs Plastyczny: " JUDO DLA WSZYSTKICH".

 

Konkurs został zorganizowany dzięki naszym zawodnikom Kasi Śmietana i Sebastianowi Rogoża. Uczestnicy konkursu mieli w swoich pracach ukazać, że JUDO może trenować każdy. Konkurs został rozstrzygnięty w czterech kategoriach wiekowych: Do 6 lat, Klasy I-III, Klasy IV-VI i szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne. W konkursie wzięło udział 75 uczestników co dało nam 90 prac związanych z tematyką JUDO. Wybranie tych najpiękniejszych było nie lada wyzwaniem, iż każda praca zasłużyła na I miejsce. Do wyboru prac od I do III miejsca oraz Wyróżnień poprosiliśmy panią Ewe Rycerz, która pomogła nam wybrać te wyróżniające się prace. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek dodatkowo osoby z I,II,III miejsca i wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe. A oto wyniki:

Do lat 6:

- I miejsce Karolina Chudy
- II miejsce Martyna Śmietana
- III miejsce Patryk Daniewski

Wyróżnione:

- Aleksandra Jocek
- Oliwia Kuźnicka
- Patrycja Zioło
- Julia Siwkiewicz

Pozostali uczestnicy:
- Magdalena Łata
- Dominik Tylus
- Norbert Sajdak
- Natalia Wala
- Aleksandra Butryn
- Aleksandra Maślach
- Jakub Matysiak
- Julia Matysiak
- Klaudia Stachurska
- Jacek Drzazga
- Łukasz Siwkiewicz
- Maciej Hunicz
- Mateusz Jabłoński
- Katarzyna Stolarz
- Roksana Sulowska
- Gabriela Skrzypek
- Małgosia Widz
- Adrianna Kapusta
- Julia Świąder
- Emilia Stachurska
- Alan Pikula
- Weronika Wielgus
- Dominika Ryba
- Aleksandra Pęk
- Beata Dziewa
- Jakub Zarzeczny
- Kornelia Jabłońska
- Gabriel Wielgus
- Dominik Gąsiorowski
- Wiktoria Majewska
- Daria Piech
- Agata Chmiel
- Bartosz Wielgus
- Nikola Daniewska

Klasy od I do III:

- I miejsce Michał Adamczyk
- II miejsce Wiktor Babicki
- III miejsce Gabriela Śmietana
- III miejsce Barbara Król

Wyróżnienia:

- Mateusz Góra
- Adrian Dębiec
- Michał Rycerz

Pozostali uczestnicy:
- Bartłomiej Krasowski
- Jakub Krasowski
- Bartłomiej Dziewa
- Maciej Czuba
- Emilia Śmietana
- Krystian Pawlak
- Piotr Siwkiewicz
- Kacper Kowal
- Kinga Śmietana
- Małgorzata Śmietana
- Konrad Golec
- Paweł Blach
- Karolina Mędyk
- Dawid Głowala

Klasy od IV do VI:

- I miejsce Agnieszka Jakubik
- II miejsce Sławomir Śmietana
- III miejsce Marcin Ciepły
- III miejsce Magdalena Śmietana

Wyróżnienia:

- Bartłomiej Ostrowski

Pozostali uczestnicy:
- Mateusz Jędzura
- Łukasz Jędzura
- Kamil Góra

Kategoria wiekowa gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne:

- I miejsce Małgorzata Jakubik
- II miejsce Adrian Sadowski
- III miejsce Cezary Świercz i Michał Wilczyński

Wyróżnienia:
- Katarzyna Śmietana
- Dominika Rogoża

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

 

 

 Nasza reprezentantka Katarzyna Śmietana zdeklasowała swoją nową kategorie wagową wygrywając w pięknym stylu. Gratulacje dla Kasi i trenera Tomasza Wybranowskiego za przygotowanie zawodniczki to sezonu. Za tydzień jeden z najmocniejszych turniejów w Polsce Warsaw Judo Open w którym miejmy nadzieje, że Kasia zaprezentuje się tak dobrze jak na zawodach w Łodzi. Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Katarzyny, trenera i jej rodziców. Życzymy dalszych sukcesów!:)

Międzynarodowe zgrupowanie we Wrocławiu.

 

 

Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża przebywali od 23 do 26 lipca we Wrocławiu gdzie mogli potrenować z najlepszymi Juniorami Europy między innymi z kadrą narodową: Kazachstanu, Francji, Belgii, Węgier, Czech, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Litwy, Izraela, Rosji, Polski a także z zawodnikami z: Austrii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Estonii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Rumuni, Serbii, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Włoch. Nasi zawodnicy wrócili z większym doświadczeniem i obiciem.

Obóz kadry wojewódzkiej w Jakubowie.

 

 

Nasi zawodnicy Katarzyna Śmietana i Sebastian Rogoża w dniach od 9 do 15 lipca przebywali na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodziczek i juniorów w Jakubowie. Zawodnicy trenowali 3 do 4 razy dziennie gdzie mogli doskonalić swoją technikę sprawność oraz siłę.

45 -LECIE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU JUDO W LUBLINIE.

W dniu 23 czerwca 2012 roku w Lublinie odbyło się 45 -LECIE OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU JUDO W LUBLINIE. Na te uroczystość przyjechał sam Prezes PZJ Wiesław Błach, który wręczył medale i odznaki dla działaczy Lubelskiego JUDO. W gronie tym znaleźli się m.in.:
*Wójt Gminy Modliborzyce Pan Witold Kowalik
*Przewodniczący Rady Gminy Pan Piotr Rogoża
*Trener UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE Pan Tomasz Wybranowski
*Trener Dzieci i Czynny Zawodnik Pan Piotr Nosal
*Zawodnik i złoty medalista Pucharu Polski Pan Marcin Machul
Na uroczystości nagrody otrzymali także nasi zawodnicy.
Najlepszą zawodniczką została Katarzyna Śmietana a najlepszym zawodnikiem jej kolega Sebastian Rogoża.

 

 

Międzynarodowe zgrupowanie w Bielsku-Białej.

 

 

Zawodnicy z klubu JUDO TEAM MODLIBORZYCE przebywali od 21 do 23 maja w Bielsku-Białej gdzie mogli potrenować z najlepszymi cadetami Europy między innymi z kadrą narodową: Japonii, Francji, Belgii, Węgier, Czech, Ukrainy, Niemiec, Białorusi, Litwy, Izraela, Rosji, Polski a także z zawodnikami z: Austrii, Azerbejdżanu, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Estonii, Gruzji, Hiszpanii, Holandii, Rumuni, Serbii, Szwajcarii, Słowenii, Wielkiej Brytanii i Włoch. Podczas trzy dniowego pobytu każdy z zawodników stoczył blisko 200 minut walk w Tachi-waza ( pozycji stojącej ) i Na-waza ( w pozycji siedzącej ). Po tak wymagającym zgrupowaniu nasi zawodnicy przywieźli ze sobą nie tylko poobijane twarze ale również duży zapas doświadczenia.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 

30 kwietnia zawodnik Judo Team Modliborzyce Sebastian Rogoża na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajął 9 MIEJSCE. Były Duże szanse na finał lub chociażby zajęcia miejsca w pierwszej siódemce, jednak niefortunny bieg wydarzeń sprawił że Sebastian przegrał minimalnie i tym samym odpadł z turnieju.

Wojewódzkie Randorii

 

W dniu 4 lutego na tatami AOS w Lublinie spotkali się przedstawiciele klubów sportowych - MKS Judo Chełm, UKJ Legion Zamość, UKS Judo Team Modliborzyce, UKS Spartakus Lublin i AZS UMCS Lublin na wspólnych zajęciach treningowych, których głównym celem było RANDORI. Każdy uczestnik stoczył 10 walk szkoleniowych; 3 w parterze i 7 w pozycji stojącej.  

Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Judo.

 

 

Niestety start naszych judoków w Lublinie nie można zaliczyć do udanych. Dwóch naszych zawodników doznało kontuzji i po dobrym początku musieli wycofać się z zawodów. Świetnie zaprezentował się nasz nowy judoka Andrzej Dycha który wygrał swoją pierwszą walkę. W drugiej niestety uległ Mistrzowi Polski. Bardzo dobrze spisał się walczący z dość dużą niedowagą bo aż 5 kg Grzegorz Gajór, który ostatecznie uplasował się na III miejscu w kategorii do 73kg. Warto podkreślić, że nasi zawodnicy startowali w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego chodź żaden z nich nie jest studentem ani seniorem. Czas powiedzieć o naszych młodych judokach z Modliborzyc który w bardzo sympatycznej atmosferze spędziły te zawody. Niestety żaden z nich nie zajął miejsca w czołowej trójce. Dzieciaki podczas zawodów świetnie się bawiły co było widać po ich minach po zakończonych zawodach. Warto podkreślić, że paru naszych młodych zawodników ma już za sobą pierwszą wygraną walkę. Serdecznie dziękujemy wiernym kibicom UKS JUDO TEAM MODLIBORZYCE, że przyjechali by kibicować swoich kolegom i zawodnikom oraz rodzicom za to, że byli i dopingowali swoje pociechy.

Mistrzostwa Polski Juniorów w Judo.

 

Debiut naszych zawodników w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów nie można zaliczyć do udanych. W kategorii 55 kg. fatalne losowanie Sebastiana i kontuzja ręki wykluczyła go z walk, zmuszony był się poddać. W wadze do 66 kg. duża frekwencja zawodników ( bo aż 58 ) uniemożliwiła naszym zawodnikom przedostanie się do ścisłej czołówki. W pierwszej walce Karol Kucharski zmierzył się z zawodnikiem KS Startu Radom i musiał uznać jego wyższość w trzeciej minucie. Grzegorz Gajów miał wolny los w pierwszej walce, drugą niestety nieznacznie przegrał odklepując duszenie. Wielkie brawa należą się organizatorom zawodów, które były zorganizowane na ocenę celującą.

 


TRENINGI

 

 JudoPRO

Poniedziałek, Środa, Piątek

godz. 17:00-18:30

 

 WhiteTEAM

Poniedziałek, Piątek 

godz. 15:30-16:45

środa 17:00-18:30

 

 JudoKIDS

Wtorek, Czwartek

godz. 16:00-17:15

 

 JudoADEPT

Środa godz. 15:30-16:45

 

GYMconditional 

(zajęcia dla dorosłych) Wtorek, Czwartek godz.19:30-21:00

EUROPEAN UNION JUDO
EUROPEAN UNION JUDO
             POLSKI ZWIĄZEK JUDO
POLSKI ZWIĄZEK JUDO

Sponsorzy:

Urząd Gminy Modliborzyce
Urząd Gminy Modliborzyce
Bank Spóldzielczy Ziemi Kraśnickiej w Modliborzycach
Bank Spóldzielczy Ziemi Kraśnickiej w Modliborzycach